Můj dnešní zážitek

- prostě volná diskuze, pomoc s kompozicí, postprocessem atd.

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod zdenekbrtek » 25 dub 2017, 14:05

Doufám, že sem nechodí chovatelé ryb, po kormoránech by usilovali o likvidace dalších druhů. Ale dokumenty jsou to oba zajímavé, co se týká velikosti úlovku.
zdenekbrtek
VIP

Vlastním jménem: Zdeněk Kratochvíl

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod OndraP » 29 dub 2017, 17:05

Ještě zážitek z Velikonoc strávených na jihu Maďarska:

Jsem si takhle ležel v bahně přikrytý maskovačkou na břehu mělkého jezírka a čekal, až se skupinka tenkozobců přesune z opačné strany jezera na dostřel mého teleobjektivu. Asi dva metry napravo od sebe jsem měl píchlého plastového balabána čejky, aby se ptáci méně báli a přišli až ke mně. Tenkozobcům se ale na druhé straně jezírka líbilo a nevypadali, že by se ke mně chtěli přiblížit. Tak jsem tam tak ležel a čekal.
Najednou se tenkozobci shlukli do hejna, začali nervózně kejhat a rozletěli se směrem ke mně. Podivil jsem se, co tak blbnou, a fotil je. Najednou jsem zaslech hlasité zasvištění těsně nade mnou. Podíval jsem se doprava na čejku zapíchlou v blátě a spatřil sokola řítícího se volným pádem čelně přímo proti mně ve snaze ulovit plastovou čejku! Prosvištěl jen několik desítek centimetrů nad mojí hlavou a podnikl další střemhlavý útok. Říkal jsem si, že jestli mě trefí pařátem do hlavy, tak jsem mrtvej. Rychle jsem sundal foťák ze stativu a namířil ho směrem na útočícího raroha. Závěrka zacvakal, ale raroha to vyplašilo, takže s nepořízenou odletěl. Na jedné fotce byla půlka křídla, na druhé je raroh skoro celý.
Tenkozobci se ale ukázali jako fajn zvířata, protože mě přišli zachránit. Zatímco na mě (čejku 2m ode mě) útočil sokol, tenkozobci přiletěli až skoro za mnou, hlasitě kdákali (nebo jak jinak tomu u nich říct) a snažili se dravce zahnat (ne tedy, že by za ním přímo letěli). A poté, co jsem ho zahnal tím, že jsem skoro vylezl z pod maskovačky, se jich několik přišlo zvědavě podívat až ke mně na mně.
Sokol dletěl do dáli za jezero, tak jen doufám, že si o naši čejku něco nezlomil

Sikol stěhovavý - Falco peregrinus
http://www.phototrip.cz | Nikon D7100 + Tamron 150-600 + Sigma 150/2,8 OS + Nikkor 70-300 VR2
OndraP
stálý

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod radek » 29 dub 2017, 21:09

Zážitek super, docela pěkná letovka, já bych ten kousek domaloval
Nikon D850 + náhradní tělo D7100, objektiv AF-S VR 500/4G IF ED,-AF-P NIKKOR 70–300 mm f/4,5–5,6E ED VR + TC-14EII a záložní starší sestava canon EOS 7D, objektiv canon 75-300/4-5,6 a stativ manfrotto
radek
VIP

Vlastním jménem: Radomír Šálek

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod stugent » 03 kvě 2017, 20:52

Ondro, super zážitek! Chybělo jen pár cm, ale i tak je to dobře zachycené!
Canon EOS 5D mkII + Canon EOS 7D + 400/5,6 + 70-200/2,8 + 100/2,8 macro + 50/1,8 + 17-40/4 + 8/3,5
Speedlite 580 EXII - Metz MB 54 MZ4i - Manfrotto 055xprob - Vanguard SBH-200 - Manfrotto 718b - Lowepro Fastpack 250 - Lowepro Compu Trekker PLUS AW
stugent
VIP

Vlastním jménem: Rudolf Linhart

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod Blaník » 08 kvě 2017, 17:27

Dnes jsem viděl za smutných okolností prvně v životě chřástala polního.Když jsem jel časně ráno do terénu ležel sražený od auta na krajnici silnice.To rezavé křídlo mne hned upoutalo, tak jsem ze zvědavosti o jaký druh se jedná, zastavil.
U nás na Podblanicku se vyskytuje vzácně.Občas ho v podvečer i zaslechnu.
Přílohy
Canon 7D, C EF-S 15-85/3,5-5,6 IS, C EF 100/2,8 L IS Macro, C 100-400/4,5-5,6 L IS II, stativ Velbon Sherpa, monopod,The Pod
Blaník
zkušený stálý

Vlastním jménem: Martin Růžek

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod Blaník » 11 kvě 2017, 08:18

Pozoroval jsem čápa na úplně holém poli jak sbírá nějakou nějakou potravu.Zajímalo mně co to je, tak jsem si udělal maximální výřez co to šlo a ona to je žížala (snad to vidíte).Obdivuhodné, jak tím dlouhým zobákem dokáže špičkou jako pinzetou tu žížalu uchopit a kolik takovým miniaturních soust musí sebrat aby se trošku nasytil.
Přílohy
Canon 7D, C EF-S 15-85/3,5-5,6 IS, C EF 100/2,8 L IS Macro, C 100-400/4,5-5,6 L IS II, stativ Velbon Sherpa, monopod,The Pod
Blaník
zkušený stálý

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod Oki » 11 kvě 2017, 22:13

Dnes podvečer som sa išiel opäť pozrieť na ďatlíkov. Ako obvykle, na bicykli, s ovešaným ruksakom. Ako som vyšiel zo zákruty, zbadal som ako si na ceste predomnou vykračuje líška. Dokonca mi dovolila zosadnúť z bicykla, vybrať foťák a aspoň takto ju cvaknúť. Je to moja prvá líška, vidieť ju za svetla je u nás dosť výnimočné :)
Okrem nej som ešte počas príchodu na miesto videl zo zeme vzlietnuť dudka, len asi 10 metrov predo mnou :) Viem, že tam niekde je, ale ešte som nezistil kde, ozýval sa mi aj po západe slnka :search:
Canon 40D, Canon EF 400mm f/5.6L, Tamron 17-50 mm f/2.8
Oki
stálý

Vlastním jménem: Ondrej

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod duffa » 14 kvě 2017, 20:47

Oki prima liščí dokumentačka.

Kontrolní otázka - co může fotograf dělat když mu sedí dudek půl metru před objektivem? Odpověď - nic, jen se kochat. Tak jsem se kochal :-)
duffa
zkušený stálý

Vlastním jménem: Dušan Doležal

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod Siplace » 14 kvě 2017, 20:57

duffa píše:Oki prima liščí dokumentačka.

Kontrolní otázka - co může fotograf dělat když mu sedí dudek půl metru před objektivem? Odpověď - nic, jen se kochat. Tak jsem se kochal :-)

Já bych vytáhnul telefon a fotil :-)
Nikon D810, Nikon D7100, Nikkor 400mm f/2.8D AF-S II + TC-14E, TC-17E, Nikon 105mm f/2,8 G AF-S Micro IF-ED VR, Nikon AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR, Nikon AF 50mm f/1,8D, Nikon SB-700,
http://www.wildlife-foto.cz
Siplace
VIP

Vlastním jménem: Jiří Vondráček

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod duffa » 14 kvě 2017, 21:11

A víš že mně to napadlo že by se to pro tu srandu dalo? :-) Ale nechtěl jsem ho vyplašit...
duffa
zkušený stálý

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod Oki » 14 kvě 2017, 23:03

duffa: Ďakujem :) Už pár rokov chodím s foťákom do prírody, no za tie roky sa mi líšku podarilo ako-tak odfotiť 2 krát: vo štvrtok, a dnes : D Asi sa na mňa konečne usmialo šťastie :)

Pôvodne som sa potichu blížil k jelenej zveri, no zrazu som pred sebou v tráve uvidel nejaký pohyb. Bola to líška, ktorá ležala v tráve a odpočívala. Tak som položil statív tam, kde som sa zastavil a čakal.. Lenže líška si lebedila, a ja som chcel fotku, na ktorej bude vidieť viac ako pravé ucho. Z mobilu som skúsil pustiť "myškovanie", ale na to vôbec nereagovala. Slnko už zachádzalo za stromy a vedel som, že potom už nič neodfotím. Tak som na ňu skúsil zacmukať a na to sa zdvihla. Bohužiaľ som stál tak nešťastne, že keď sa zdvihla, priamo pred hlavou mala rastlinu :/ Potom zase zaľahla, ale už ma s prižmúrenými očami pozorovala. Skúsil som si trochu upraviť polohu statívu, ale keď som znova zacmukal, už zdrhla preč :)
Oki
stálý

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod radek » 22 kvě 2017, 17:58

Tak jsem si tak ležel pod maskovačkou na kraji rybníka a snil jsem o Jihočeským orlu východním, který jak jsem si myslel je někde u Třeboně, najednou zašuměli křídla a já ho měl na deset metrů před sebou, no samosebou, že jsem ho vyplašil, nevím jak, ale poznal pohyb rukou přes sÍť, když přistál na druhé straně, tak jsem ho cvaknul. Druhý den jsem tam ležel od rána do večera a výsledek nula, dokonce mi prokoukli i mořáci, kteří mi zdálky pozorovali, ale aspoň jsem si cvakl kavky a mnoho dalších druhů, postupně to sem dám - takže orel východní, nebo též kamčatský, kraj Jihočeský
Přílohy
Nikon D850 + náhradní tělo D7100, objektiv AF-S VR 500/4G IF ED,-AF-P NIKKOR 70–300 mm f/4,5–5,6E ED VR + TC-14EII a záložní starší sestava canon EOS 7D, objektiv canon 75-300/4-5,6 a stativ manfrotto
radek
VIP

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod vintorez » 22 kvě 2017, 18:40

Ono se jich na jihu potuluje víc, už sem viděl dva rozdílné jedince, oba se přiletěli podívat na 20 metrů nad nás a jeden kroužil okolo 5 minut než odletěl, ale ptáček je to pořádnej
vintorez
vzácný host

Vlastním jménem: Roman Pícha

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod radek » 22 kvě 2017, 19:08

To je zajímavý, v roce 2002 se prý potulovali dva uprchlí ze ZOO Praha a od té doby se najde každým rokem pár pozorování většinou mladých jedinců
radek
VIP

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod vintorez » 22 kvě 2017, 19:33

Na Třeboňsku jsou vidět poměrně často, já ho pozoroval 3x, loni na jaře, ten už byl poměrně vybarvený, loni v zimě a letos na jaře, oba málo vybarvení
vintorez
vzácný host

Vlastním jménem: Roman Pícha

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod radek » 22 kvě 2017, 19:59

Docela by mi zajímalo, jestli s někde v Evropě pokusili zahnízdit
radek
VIP

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod duffa » 08 čer 2017, 09:28

Vyrážím tak v neděli brzo ráno k dudčí dutině, vyjedu od baráku a po cestě klasicky koukám "kde co lítá" :-) A tak ve třetí zatáčce vidím nečekanou siluetu, a říkám si "do Prčic, dyť to je dudek!". Tak po cestě zpátku zastavím poblíž toho místa u cesty, jestli třeba nebudu mít štěstí. A richtig, do minuty vidím na obloze typický motýlí let. Tak fakt jo! Sedá si na chvíli strom a mizí v lese. Po obědě jsem vytáhnul ženu na procházku do těch míst, a viděla ho dřív než já, holka šikovná :-) Koukám se kam poletí a do tři minut jsem měl dutinu. Měl bych ji i do minuty kdyby se tam nemotal kdosi se psem a dudek neodletěl :-) Sice to k dudkům nemám daleko, ale přece jenom je to čtvrt hodiny autem a pak 3km pěšky, a on mi hnízdí skoro u nosu, 5 minut pěšky od baráku! Nechápu jak tam mohl zahnízdit, je to 200m od sídliště, do toho lesa chodí celé sídliště venčit psy, a navíc dutina je přesně v místě kde je pěkná vyhlídka, takže tam fakt každý dojde a většinou se chvíli zdrží. Byl jsem to tam v týdnu okouknout a chvil, kdy tam někdo nestojí a kolem nepobíhá pes, je jak šafránu.

Jinak dutina není moc fotitelná, tedy technicky i jo, ale pouze s oblohou v pozadí. Ale stejně mi to udělalo velkou radost.
duffa
zkušený stálý

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod Martina » 08 čer 2017, 14:26

Podle popisu jsem odhadla, kde to je, šla se tam podívat a do dvou minut přiletěl dudek. Tak mám taky zážitek. : D
Nedaleko seděli 2 lidi a povídali si.
Beru to tak, že to není můj objev, takže žádný strach, místo neprozradím.
Martina
VIP

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod Oki » 08 čer 2017, 15:33

Tak to môžem ticho závidieť :) Ja dudky stretávam pravidelne už 3. rok vedľa lesnej cesty po ktorej jazdím na bicykli. Naposledy dokonca dudok z trávy vedľa cesty vyletel na konár nad cestou, trochu spomalil a asi z 3 metrovej vzdialenosti som si ho detailne počas jazdy obzrel :) Pochodil som okolie už niekoľko krát, no doteraz sa mi ho nepodarilo nájsť. Dnes navečer sa tam asi vyberiem znovu, pár dutín tam je, ale naposledy sa žiadna z nich nejavila ako obsadená. : unknown:

EDIT: Tak som po tých dudkoch bol pátrať, a konečne mali aj zvuk! Jedného som počul cca na 500 m, dudal ešte jeden, ale trochu iným smerom a ďalej. Bol som už fakt blízko, stále sa ozýval, ale aj tak som ho v tom množstve stromov nenašiel. Keď som sa ešte trochu priblížil, už som ho len videl vzlietnuť z konára borovice, asi 20 m odo mňa. Slnko už bolo nízko a keďže som sa ešte musel vrátiť k bicyklu, nemal som veľa času to tam detailne preskúmať. Mám ale uloženú trasu v mobile, tak som rád, že sa mi podarilo aspoň určiť užšiu oblasť, kde radi dudajú : D Doteraz som ich počul veľmi zriedka. Keď som už bol na bicykli, tak mi jeden preletel nad hlavou tým istým smerom, kde som ho vyplašil :)
Oki
stálý

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod duffa » 08 čer 2017, 22:08

Martina píše:Podle popisu jsem odhadla, kde to je, šla se tam podívat a do dvou minut přiletěl dudek. Tak mám taky zážitek. : D.

Paráda, šikovná. A jsem rád že jsem se mohl o zážitek podělit.

Ondreji to jsi na dobré cestě, poiud máš místo kde se pravidelně vyskytují tak se ti určitě podaří je časem i vyfotit. Ono je to tak často, tohle se většinou musí vychodit, vykoukat, vyčíhat, málokdy se to povede nějak jednoduše a bez práce. Držím palce!
duffa
zkušený stálý

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod stugent » 18 čer 2017, 14:52

Martina asi dělá v detektivní kanceláři, jestli to z toho popisu našla :-D :-D
Canon EOS 5D mkII + Canon EOS 7D + 400/5,6 + 70-200/2,8 + 100/2,8 macro + 50/1,8 + 17-40/4 + 8/3,5
Speedlite 580 EXII - Metz MB 54 MZ4i - Manfrotto 055xprob - Vanguard SBH-200 - Manfrotto 718b - Lowepro Fastpack 250 - Lowepro Compu Trekker PLUS AW
stugent
VIP

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod Oki » 21 čer 2017, 20:47

Priateľka mi minulý týždeň volala, že keď šla večer bicyklom cez les, vybehla za ňou mladá líška. Nevedel som, čo si mám o tom myslieť. Pár dní na to sa to stalo aj mne, ale foťák som nemal.

Včera som tam šiel aj s foťákom, najskôr som skúšal šťastie s dudkami. Keď som sa vracal cez rovnaké miesto, z diaľky som videl, ako sa nejaký pán štverhá na kmene ležiace vedľa cesty (čerstvo vyťažený pás lesu vedľa cesty). Hneď som si pomyslel, že o tej líške tiež vie, a chodí ju pozorovať :) Svižnou jazdou som sa blížil, a zrazu som pred sebou v tráve videl mladé líšča. Zastavil som a pomalými pohybmi dával dolu ruksak a vyťahoval foťák. Slnko už zachádzalo za stromy, takže 1. pokusy o fotky bez statívu dopadli neúspešne.

Potom to líšča niekam zaliezlo, a ja somsa pomaly približoval k tej kope dreva, na ktorej sedel spomínaný pán. Z vrchu mi dával signály, kam mám ísť a kde je líšča. Neskôr sa ukázalo, že líščatá sa tam motali až 3. Všetko sa to dialo už za dosť veľkej tmy, takže som rád aj za tie nie veľmi umelecké fotky, ktoré z toho sú. Pre mňa to bol z jeden najväčších WL zážitkov, a hlavne som vďačný z takejto nezvyčajnej spolupráce s pánom Štefanom, s ktorým som sa po "akcii" zoznámil :) Potom som sa tmavým lesom ponáhľal 20 km domov, s pocitom, že opäť stálo za to ísť, aj keď som bol unavený z roboty a strašne sa mi do toho horka nechcelo :)

Inak, zhruba pred mesiacom som odfotil asi 200-300 m odtiaľ dospelú líšku, a týždeň na to len o kúsok ďalej dospelú mŕtvu líšku. Je možné, že to bola ich mama, a teraz sa tam tak motajú samé popri lesnej ceste? To ich asi žiaden dobrý osud nečaká... : sorry:

Fotky tu
Oki
stálý

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod stugent » 21 čer 2017, 23:27

Pěkný příběh! Jinak si myslím, že pokud by byla několik týdnů bez matky tak už by nebyla
stugent
VIP

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod Blaník » 24 čer 2017, 15:30

V týdnu jsem si udělal s kamarády jednodenní výlet po jihočeských rybnících .Díky Radkovi jsem dostal i pár tipů na zajímavé pro mne dosud neznámé lokality (Radku dodatečně děkuji) . Jeli jsme vysloveně "na čumendu" ne fotit, přesto jsem neodolal a párkrát to zmáčknul .Třeba tady kdy jsme na vzdálennost 1,4km pozorovali rybáky obecné jak v letu napadali rozpelichaného orla mořského.Fotograficky je to v nulové kvalitě ale fyzický zážitek to byl úžasný. Bylo to na rybníku Dehtář a těch orlů tam bylo celkem 5 a společně s krkavci a šedivkami se přiživovali na uhynulých rybách.Akorát to díky rozlehlosti tohoto rybníka bylo velmi daleko a bez dalekohledů bychom vůbec nevěděli, že tam nějací orli jsou.
Přílohy
Blaník
zkušený stálý

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod Oki » 05 črc 2017, 10:14

Okrem už takmer každodennej radosti z líšky mi dnes cestu lesom domov spestril jazvec, ktorý stál asi meter od lesnej cesty. Navzájom sme sa náhle prekvapili, keďže bolo bezvetrie a na pieskovej ceste ma nepočul prichádzať, ako ma zbadol, bolo vidieť ako sa mykol od prekvapenia, začal na mňa hlasno syčať a ježiť sa : shock: Stihol som ešte vytiahnuť telefón a natočil som ako odcupkal : D

Oki
stálý

PředchozíDalší

Zpět na VOLNÁ DISKUZE