PF 2019

- prostě volná diskuze, pomoc s kompozicí, postprocessem atd.

PF 2019

Příspěvekod aqualife » 12 led 2019, 13:37

Martina píše:
aqualife píše:Jojo, to máš pravdu ve všem co píšeš ( a je to poučné, to s mezerou u % jsem nevěděl), jenže já nebojoval za spisovnou češtinu, všichni jsme chybující, hovorová mi nevadí ani trochu (mimochodem "ta popiska" jsem v životě neslyšel). Netrápí mě ani když si někdo splete i a y, nevadí mi, když si kluci na Chrudimsku hrají "na vojáci", ale jen a pouze ta podobnost s ruštinou mě prostě vždycky nadzvedne ze židle :-) Prznění snesu, prznění ruštinou ale ne. Asi moje úchylka nějaká :-).
Jinak sorry za zbytečnou diskuzi.

A v čem je u "popisky" ta podobnost s ruštinou? Pořád mi to nedochází a není to tu vysvětlené.
Jinak PF 2019 je už stejně mrtvé téma, tak je asi fuk, že se to tu zvrhlo v jazykový koutek. :)

Ten dojem ve mě vznikl tak, že slovo popiska jsem nikdy neslyšel ani nečetl. Znal jsem jenom popisek, množné číslo popisky. Tedy s kým čím, s popiskem nebo s popisky. Prostě mi to s těmi "popiskami" tak znělo. Asi by mi to tak neznělo, kdybych znal výraz "popiska". Mrzí mě že jsem narušil vlákno s tak pěkným videem.
aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel Zahrádka

PF 2019

Příspěvekod Martina » 12 led 2019, 14:06

Aha, díky za vysvětlení. :)
Martina
VIP

PF 2019

Příspěvekod aqualife » 12 led 2019, 19:31

Martina píše:Aha, díky za vysvětlení. :)
Hm, taky díky, za shovívavost :-) Jinak bych jenom dodal, že tady asi to nebyl ten vhodný příklad pro reakci, ale ta koncovka "...ami" u sedmého pádu se začala nesprávně vyskytovat nějak častěji.
aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Předchozí

Zpět na VOLNÁ DISKUZE