Můj dnešní zážitek

- prostě volná diskuze, pomoc s kompozicí, postprocessem atd.

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod RollsRojs » 18 zář 2019, 17:20

Určitě je to krahujec. A dokonce bych si i myslel, že se datla spíš snaží sejmout, než že by ho vyháněl :)
RollsRojs
VIP

Vlastním jménem: Lukáš Pich

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod Blaník » 20 zář 2019, 17:54

Včera při cestě z práce autem jsem přes údolí pozoroval tmavého, černého, melaninového (nebo jak se správě jmenuje) daňka ve skupině klasicky zbarvených daňků.Viděl jsem ho ve volné přírodě vůbec poprvé v životě.Z fotky zůstalo políčko tak max 10%, ořez 90% takže kvalita prachbídná, ale domnívám se, že je to zajímavé pozorování tak si to dovoluji vložit.Podle mapy je to foceno na 300m. Zkusil jsem i pěšmo dostat se blíž, ale nezdařilo se.
Přílohy
Canon 5D III,Canon 100-400 II, Canon TC 1,4 III, Canon 24/2,8 IS,Sigma 150/2,8 OS Macro
Blaník
VIP

Vlastním jménem: Martin Růžek

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod Lesochod » 20 zář 2019, 18:11

Tak to gratuluji k velmi vzácnému úlovku. Už jsem o nich kdysi slyšel, ale nikdy jsem ho neviděl ani na fotce : good:
Lesochod
zkušený zimní host

Vlastním jménem: Jan Okénka

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod Klaca » 24 říj 2019, 17:48

Prijel jsem dneska z prace a na plote naproti tradicni skupinka vrabcu, tentokrat mezi nima ale sedel jeden leucistni. Cvaknul jsem ho narychlo mobilem a bezel domu pro fotak, bohuzel uz jsem ho videl jen mizet o zahradu dal. Tak jen dokumentacka z mobilu, vidate leuciny/ albiny i u jinych druhu?

N D7100/ D750
Klaca
zkušený běžný

Vlastním jménem: Tomáš

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod Mayk » 28 pro 2019, 14:20

Co myslite? Nora lisky nebo jezevec.Je to ve strani mezi polem a loukou. Vstupu tam je nekolik.A z toho dva jsou obrovske ze by tam vlezl i muj retrivr. Priklanim se k lisce.Myslim si ze jezevec by to mel v lese? Zitra se tam vydam.Snad neco zahlednu. https://www.youtube.com/watch?v=mP3VRQi ... y25VutckGM
Nikon D500 + Nikon 200-500mm f/5,6
Mayk
zkušený běžný

Vlastním jménem: Zdeněk Mayer

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod Mouka » 28 pro 2019, 15:02

To může být úplně klidně oboje. Docela běžně takto koexistují, obzvlášť v rozsáhlejších systémech nor. Jen se obávám, že v tuhle roční dobu se ti nepodaří něco za světla uvidět. Ale jako třetí obyvatel to může být psík mývalovitý, já to tak na "své" lokalitě mám.
Dobré je najít čerstvé stopy u vsuků nebo si pro příští návštěvu nakypřit hlínu před vsuky a za pár dnů se zajít podívat.
Nicméně to můžeš mít hodně dobré místo na jarní a letní focení lišek i jezevců!
Mouka
VIP

Vlastním jménem: Jan Moučka

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod Mayk » 28 pro 2019, 15:08

Moc Vam dekuji za info. Je dobre ze z te jedne strany tam jde videt z daleka. Jestli je to jezevec tak si myslim ze na denni fotku je to bez sance.Skoda ze nebydlite bliz.Hned bych Vas tam vzal. :)
Nikon D500 + Nikon 200-500mm f/5,6
Mayk
zkušený běžný

Vlastním jménem: Zdeněk Mayer

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod Mouka » 28 pro 2019, 16:41

Nevím, jaké zkušenosti s jezevci mají jiní, ale dřív než na konci května je téměř nereálné je večer ještě za světla uvidět. V tu dobu vylézají tak okolo půl osmé a později, to se ještě dá na vyšší ISO fotit. Na konci června je fotitelně tak do 20:30, hodně záleží, odkud jde na nory světlo. Samozřejmě ale můžeš mít štěstí i na dřívější setkání.
Ideální je na tohle fotopast, zjistíš tím kdy vylézají a pak jdeš téměř na jisto.
Je to ale s nimi legrace, za dobrých podmínek směru větru se není ani potřeba nějak moc maskovat a lze jít docela blízko. Chce to pohodlnou sedačku, maskovačku a kafe v termosce :-)
Mouka
VIP

Vlastním jménem: Jan Moučka

Můj dnešní zážitek

Příspěvekod radek » 28 pro 2019, 18:55

Uvádí se, že jezevec má noru ve tvaru čočky, no a jedna taková na videu je, ty kulatější se mi nezdáli moc používané
Nikon D850 + D500, objektivy NIKKOR AF-S VR 500/4G IF ED,- NIKKOR 300mm f/2.8G ED VR II AF-S + TC-14EII a stativ manfrotto
radek
VIP

Vlastním jménem: Radomír Šálek

Předchozí

Zpět na VOLNÁ DISKUZE