Kamarádíme s myslivci ... aneb jééé, liščátka ... BENG!!!

- prostě volná diskuze, pomoc s kompozicí, postprocessem atd.

Příspěvekod XAXAP » 07 úno 2018, 20:33

Tohle je obrázek speciálně pro Zdeňka Brtka a Jiřího Parůžka. Takhle fotí vaši kamarádi. A není to výjimka. Krása, ne? Taky se chvějete, když posíláte fotky těmhle prima klukům mysliveckým do soutěže?

Doufám, že už jste to pochopili.
Přílohy
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
XAXAP
VIP

Vlastním jménem: Martin Tomáš

Příspěvekod pavelsmycek » 07 úno 2018, 20:51

kdyby jsi místo osobních invektiv věnoval svoji energii jinde, tohle rozhodně nepomůže
vlastně nevím jestli jsi to sem dal kvůli Zděňkovi či Jirkovi nebo kvůli myslivcům
taháš za špatný konec lana
pavelsmycek
zkušený běžný

Vlastním jménem: Pavel Smyček

Příspěvekod XAXAP » 07 úno 2018, 23:19

A kde je tvoje energie, Pavle? Jsem se chtěl inspirovat, ale nic nenašel. Čím mě chceš přesvědčit? Planejma řečma?

Na tomhle fóru prostě myslivci a myslivcofilové nebudou mít klidnej život. Se s tím smiř.
Meetlynx https://www.facebook.com/meetlynx/ a Ochrana sýčka v ČR https://www.facebook.com/OchranaSycka/
Tech: Nikon D850 a D750, Nikon 400 2.8 FL VR, Nikon TC20III a TC14III, Nikon 70-200 2.8 FL VR, Nikon 105 2.8 Micro, Tamron 24-70 2.8 VC USD.
XAXAP
VIP

Příspěvekod duffa » 08 úno 2018, 00:34

Pravidla na tomhle fóru prostě určuje XAXAP. Se s tím smiř. A protože je velkej, silnej a trénovanej, tak se ho všici bojijó : x
duffa
VIP

Vlastním jménem: Dušan Doležal

Příspěvekod XAXAP » 08 úno 2018, 01:15

Neodbočuj. Tobě se to líbí, Dušane? Je to v pořádku?
XAXAP
VIP

Příspěvekod turekm » 08 úno 2018, 06:05

Za sebe jen tvrdím že se domnívám tot : hodně myslivců jsou hovada.
Příběh kterým vlákno začalo mluví sám za sebe, fotka rysa také.
A jelikož jsem v přírodě dost často tak také vidím jak kromě divočáků,(na ty evidentně "myslivci" nemají), je plno druhů zvěře vymláceno.
Takže asi tak.
Canon 80D + Canon 6D Mark II + Canon EF 16-35 f4 L IS USM + Canon EF 24-105 IS L USM II + Canon EF 100-400 f4,5-5,6 L IS USM II + Tamron 150-600 G2 + stativ RT90S Carbon + speedlite Youngnuo 685.
turekm
zkušený zimní host

Vlastním jménem: Milan Turek

Příspěvekod pavelsmycek » 08 úno 2018, 06:40

A jak konkrétně pomůže založení nového vlákna,kde spojíš dva fotografy s mrtvými liščaty. Pokud vím,tak i tvoji kamarádi měli fotky v soutěžích spojených s myslivci.
Všichni víme,co jsou někteří myslivci schopni udělat,takže kde je ta pointa vlákna?
Raději napiš tomu člověku zkus ho přesvědčit,aby změnil svojí "viru". To bude asi nejkonstruktivnější řeseni.
Jinak dík za lustraci, doufám,ze jsi na mě nenašel nějakou špínu :)
pavelsmycek
zkušený běžný

Re: Kamarádíme s myslivci ... aneb jééé, liščátka ... BENG!!

Příspěvekod Lesochod » 08 úno 2018, 06:47

Naprostá většina "myslivců" si dělá lovečák z jednoho jediného důvodu - konečně moct legálně střílet do živého. Znám jich takových dost. Ty liščata a ten článek to potvrzují. Ten člověk by vůbec neměl dostat zbraň do ruky. Tímhle se může chlubit opravdu jen psychopat.
Místo toho, aby regulovali přemnožené nebo nepůvodní druhy, zajímají je jen trofeje. A čím vzácnější zastřelené zvíře, tím víc se plácají po ramenou.
Na rybáře mám stejný názor. Ať si některý "sportovní" rybář zkusí spolknout háček a potom za něj vší silou škubnout, ať na vlastní kůži cítí, co svým "neškodným koníčkem" způsobuje jiným tvorům.
Nehledě k tomu, že naprostá většina ryb na háčku vytažených a potom "milosrdně" znovu vypuštěných, hyne na následné infekční nebo plísňové onemocnění.
Zajímalo by mě, kolik rybářů na tohle myslí.
Kdyby mohly ryby vydávat kvičení jako třeba králík, určitě by tohoto "sportu" mnoho z nich nechalo.
Pro myslivce bych zavedl velmi přísné psychotesty + velké omezení pravomocí a sportovní rybářství (v podstatě je to jen záliba v mrzačení ryb) bych zakázal.

A teď se přívrženci výše zmíněných zálib mohou pustit do kamenování.
I malá změna kurzu uprostřed oceánu zavede lodˇ do zcela jiného přístavu. :o:
Lesochod
stálý

Vlastním jménem: Jan Okénka

Příspěvekod XAXAP » 08 úno 2018, 10:38

Jane, vono jich tady moc není těch myslivců a rybářů.

Pointa tohohle vlákna spočívá v jediném:

Člověk, který má rád přírodu a je mu dost významným koníčkem, by neměl téhle psychopatické bandě pomáhat tvářit se, že jsou prima kluci. A o tom jsou třeba i ty jejich fotosoutěže. A protože i zde na tomhle fóru bohužel stále je dost alibistů, je potřeba připomínat, že účast v podobných akcích je OSTUDA a každej, koho přepere mámení ega, pak s reakcí nebude moc spokojenej.

Ostuda je to bez ohledu na to, zdali tomu pomáhal člověk, kterého znám nebo neznám osobně. Dost významný rozdíl jiných lidí a Zdeňka s Jiřím ovšem tkví v tom, že ti jiní lidé uznávají, že to byla chyba. Vod těch dvou jsem zatím neviděl, že by řekli nebo napsali: "Sakra, to mě nenapadlo. Už to podporovat nechci."

Mimochodem, i z fotografického hlediska má ta myslivecká soutěž stejně totál mizernou hodnotu. Přitom existuje velká spousta kvalitních soutěží bez pachuti.

Zahraniční soutěže:
Wildlife Photographer of the Year - http://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/competition.html ... ostatně na ní uspěl třeba Ondra Pelánek
Festival de l'Oiseau et de la Nature - https://www.festival-oiseau-nature.com/concours/concours-photo-international/# ... loni uspěl Ondra Prosický, letos bylo v top 5 nebo bude na výběrové výstavě hromada českých prací
Bird Photographer of the Year - https://www.photocrowd.com/photo-competitions/photography-awards/bpoty-2018/

Kdyby se někdo necejtil na mezinárodní konkurenci, tak může i v Česku:
Fotosoutěž Naše Příroda - http://nasepriroda.cz/clanek.php?artkey=inf-000033-0999 ... ta je známá i tady a pro fotografy fotící jen doma je prima, protože se soutěží jen s lokální fotkou
Czech Nature Photo - https://www.czechpressphoto.cz/cnp/ ... čeští fotografové a kategorie i pro fotky z ČR ... sem se ostatně můžete ještě s loňskými pracemi přihlásit, uzávěrka je 18.2.

A dá se najít více. Tak proč tedy dělat alibi myslivcům, když všichni víme, jaká je realita, a že to není nic hezkého?
XAXAP
VIP

Příspěvekod pavelsmycek » 08 úno 2018, 11:55

tak pokud ti jde o omluvu dvou lidí, tak jim napiš soukromou zprávu a nemusíš na ně veřejně apelovat, je to tvoje iniciativa, nehledě na to, že to tu bylo několikrát promíláno
ohledně myslivosti jako takové se tu víceméně všichni shodneme, žadné alibi tu nemají
ale chce to všechno diskusi přímo s těmi lidmi
urážením či agresivitou asi ničemu a nikomu nepomůžeš, ale na světě jsi o nějakej ten pátek déle než já, tak copak bych ti radil

jinak dík za výčet tebou odsouhlasených soutěží (teď rejpám), třeba se konečně jednou rozhodnu a zkusím se zúčastnit
pavelsmycek
zkušený běžný

Příspěvekod Petr Muláček » 08 úno 2018, 17:28

Lesochod - Souhlasím s tebou co jsi napsal.Jsem rybář.Ryby co chytnu (posledních cca deset let lovím jen sumce) pouštím.Nikdy by mě ale nenapadlo o sobě říct,že jsem sportovní rybář a podobný bláboly co tady propaguje Vágner a jemu podobný podvodníci a spol.Pro mě je to lov.Je třeba si uvědomit,že ryba s člověkem při zdolávání nesportuje,ale bojuje o život.Proto se mi příčí pojem "sportovní"
Sportovně (omlouvám se to slovo) zajebat montáž trojháků rybě do tlamy a pak jí pusinkovat,to je úchylnost dle mého.To,že ryby pouštím jsem si vybral sám a né proto,že to tak někdo někdy začal dělat.Chci ryby chytat i v budoucnu a to je jeden z důvodů proč je nemasakruju.Jsem lovec né sportovec.Rybář na břehu si může říkat sportovec,nebo jak chce,ale ryba kterou loví s ním nesportuje.Zkrátka pojem sportovní rybář je snad největší zhovadilost co znám.O tomhle by šlo debatovat do nekonečna,proč to,proč ono atd....Ano,ubližiji rybám.Tečka.

Jinak k tomu co tu vložil XAXAP "Jdu lesem a nasávám do sebe tu krásu přírody"Fakt pobavilo.Nasávám krásu přírody a při tom jen tak mimochodem popravím dvě liščata.Na to musí bejt povaha.Nechápu to,jako stejně nechápu čemu liška v přírodě,tak škodí,aby na ní byla páchaná takováhle genocida.Když jsem viděl tohle video https://www.youtube.com/watch?v=grQgorid8Kk chtělo se mi blejt.Tohle je na charakteru člověka,povaze,možná výchově,nebo se s tím narodí....nevím,ale když má tohle někdo v sobě,těžko ho někdo přesvědčí,že to není pěkný.Můžeš mu ukazovat fotky roztomilejch liščátek,srnčátek co mají pohled jak člověk,hustit do něj celej večer v hospodě a druhej den půjde a něco odkroune,aby zahnal loveckej absťák.
Petr Muláček
zkušený zimní host

Příspěvekod w1k » 08 úno 2018, 18:31

rybari, polovnici..

akym pravom si tu co len dovolujete nieco pisat? bolo uz asi stovky krat preukazane, ze rybari a polovnici su ludia s nizsim IQ a iba jednoduchsim rozumovym ustrojenim..

byt admin, rybarov a polovnikov by som blockol.. je len otazka casu, kedy bude myslivost zatratena.. je to prezitok patriaci do 20 storocia. elon musk meni svet, vypustil svoju teslu k marsu a nejaky buran s pivnym pupkom si ide do lesa zastrielat... alebo zarybarcit... sa zobudte, je rok 2018..
w1k
stálý

Vlastním jménem: viktor čech

Příspěvekod Petr Muláček » 08 úno 2018, 19:24

Ovšem tohle je perla : D Já věděl,že tady nuda nebude : good:

A co na to teď XAXAP jako na jednu stranu ochránce (nemyslím nějak jedovatě) a na druhou stranu taky bodač háčkú do rybích tlam.I když asi těch bez protihrotu :)
Petr Muláček
zkušený zimní host

Příspěvekod w1k » 08 úno 2018, 19:37

Petr Muláček píše:Ovšem tohle je perla : D Já věděl,že tady nuda nebude : good:

A co na to teď XAXAP jako na jednu stranu ochránce (nemyslím nějak jedovatě) a na druhou stranu taky bodač háčkú do rybích tlam.I když asi těch bez protihrotu :)

a čo na to tvoja manka..
w1k
stálý

Příspěvekod pavelsmycek » 08 úno 2018, 19:52

zatím se ta diskuze vede sem tam špatným směrem koukám
asi nepředpokládám, že je tu mezi námi člověk, který s tím prvním příspěvkem souhlasí, takže se dejme všichni do klidu
nebo je to tím, že i "nemyslivci" mají nižší IQ :) :) :)
je to fakt smutný, když se pointa ztratí v těchto osobních výlevech a invektivech
tak se prostě soustřeďte na pointu
pavelsmycek
zkušený běžný

Příspěvekod Petr Muláček » 08 úno 2018, 20:11

w1k - čo na to moja manka : D No to je úroveň panečku.

Rád bych s tebou dál debatoval,ale po tom co jsi tu naslintal jsi mě totálně odzbrojil.Nezbejvá mi nic jinýho,než se vypravit teslou na mars.Ale ještě,než odletím,tak bys se mohl postnout ten prokázanej průzkum toho IQ :) Rád bych ten graf nebo tabulku viděl
Petr Muláček
zkušený zimní host

Příspěvekod radek » 08 úno 2018, 20:21

Když to vezmu popořadě, tak nejvíc dnešní přírodě škodí zemědělci, následují lesáci (asi ne všichni) a těžaři, pak jsou na řadě rybníkáři a až pak bych zařadil myslivce nedodržující zákon(takových je 95%), pár jich znám a normálně spolu diskutujem, někdy mi dají i za pravdu, ale většinou je to marný. Díky tomu, že ví o mém názoru na myslivost, tak si dávají pozor, ale spíš se respektujem, na malé vesnici to jinak nejde. Jinak Jirka P. mi sám psal, že myslivce nemusí, ale to neznamená, že s nimi nemůže diskutovat a Zdeňěk B. jako fotograf a výborný znalec přírody má na dnešní myslivost zcela jistě taky svůj kritický názor. Neházel bych všechny fotografy co mají za přátele myslivce hned přes palubu, právě oni můžou přinést aspoň částečnou osvětu do jejich řad. Ostatně znám hodně bývalých myslivců co jsou dnes zarytí ochranáři, taky je někdo přesvědčil. Jo a jsem taky rybář, a občas se divím, že mi ta štika co jsem chytil před deseti minutami znova skočila na rapalu, to samé nasazení kapříci
Nikon D850 + náhradní tělo D7100, objektiv AF-S VR 500/4G IF ED,-AF-P NIKKOR 70–300 mm f/4,5–5,6E ED VR + TC-14EII a stativ manfrotto
radek
VIP

Vlastním jménem: Radomír Šálek

Příspěvekod Ritchi » 08 úno 2018, 20:27

Přátelé, je každého rybíz, jestli soutěží v "myslivecké" soutěži, chytá ryby, je myslivec, sokolník nebo lítá v rogalu.
Jsme na fóru fotografů divoké přírody a odsuzovat někoho nebo tady tlačit svůj extrémní názor je dost ujeté.
Na myslivost mám také svůj, ne moc pozitivní názor, ale nejde házet lidi do jednoho pytle. I mezi fotografy se najde nějaké hovado. Tak to prostě je a bude.
Osobně taky moc rád chytám ryby a dokonce si občas sednu s myslivcem na pivo. Střelený a poté pečený divočák mi taky chutná, stejně tak bych si pochutnal na pstruhovi, kterého bych si chytil.

XAXAP a V. Čech - chlapi bez urážek prosím. Potom zde nemá smysl fórumovat. dík
Nikon D7200, D5100, Nikor 70-300VR, Tamron SP 150-600mm, Sigma 105/2,8 OS
Ritchi
VIP

Vlastním jménem: Ondřej Ryška

Příspěvekod pavelsmycek » 08 úno 2018, 20:36

souhlas Radku, jde o osvětu a diskuzi v tvém blízkém okruhu, konečně konstruktivní příspěvek
ač se tohle někomu zdá málo, má to prostě efekt
každý den potkávám pár myslivečků (a jsou to i kamarádi) v práci a pokud přijde na myslivost, je potřeba se ozvat
pavelsmycek
zkušený běžný

Příspěvekod Siplace » 08 úno 2018, 20:41

Nevyjadřuju se k tomu co napsal XAXAP a ani k tomu co tady vyblil Viktor. Jen bych se rád vrátil zpět asi o pět let, kdy jsem objevil tohle fórum. Čerpal jsem zkušenosti a hltal fotky zdejších fotografů přírody a dostával se hlouběji a hlouběji k tomuto skvělému koníčku. Nepotřebovali jsme žádného XAXAPA, Viktora a další kteří zde prosazují nějakou ideologii. Zdejší fotografové totiž dokázali poradit a vytrénovat další a další fotografy a to nejen v technické kvalitě fotek, ale také v tom jak se správně v přírodě chovat a co dělat a co ne. Bohužel v tomhle už naše fórum dávno ztratilo sílu a když bych se dnes zaregistroval jako nováček a přečetl si tohle vlákno, pomyslel bych si co je to tu za magory?

XAXAP má k dnešnímu dni šestou příčku co se komentářů týče (2.712) - bohužel čím vyšší je tohle číslo, tím naše fórum více upadá do zániku. Tak to vnímám já : crazy:
Nikon D810, Nikon D7100, Nikkor 400mm f/2.8D AF-S II + TC-14E, TC-17E, Nikon 105mm f/2,8 G AF-S Micro IF-ED VR, Nikon AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR, Nikon AF 50mm f/1,8D, Nikon SB-700,
http://www.wildlife-foto.cz
Siplace
VIP

Vlastním jménem: Jiří Vondráček

Příspěvekod w1k » 08 úno 2018, 21:22

ano, fotit si svoje a honit si na tom ego, chvalit sa fotkami, atd.

a tam to konci
co sa deje s prirodou, to uz nas akosi netrapi
zejo
w1k
stálý

Příspěvekod Siplace » 08 úno 2018, 21:34

w1k píše:ano, fotit si svoje a honit si na tom ego, chvalit sa fotkami, atd.

a tam to konci
co sa deje s prirodou, to uz nas akosi netrapi
zejo

Jenže ti nezbyde nic jiného než to respektovat že? Věřím, že plno lidí a né jen fotografů dělá pro přírodu mnoho, jen se o tom nechvástají na fóru a FB... je to úplně stejné. Nerozhodují slova, ale činy.

A pokud chceš chránit přírodu, začni u sebe... nepoukazuj na myslivce. Kup si elektromobil, protože tvoje stávající auto vypouští tolik škodlivin do ovzduší, třiď pečlivě odpad a používejte všichni v rodině pouze ekologické přípravky aby byly čisté i naše vody... jo a nezapomeň šetřit elektřinou a neobjednávat nic z AliExpressu, protože lodní doprava dnes zabíjí život v našich oceánech.

Člověk má na přírodu mnohem větší vliv, než jen ti zmiňovaní myslivci.... nemyslíš?
Nikon D810, Nikon D7100, Nikkor 400mm f/2.8D AF-S II + TC-14E, TC-17E, Nikon 105mm f/2,8 G AF-S Micro IF-ED VR, Nikon AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR, Nikon AF 50mm f/1,8D, Nikon SB-700,
Siplace
VIP

Příspěvekod w1k » 08 úno 2018, 22:44

s polovnikmi sa nemaznam, takze:

mas nizsie iq? jednoduchsie rozumove ustrojenie?

polovnici skodia prirode zo vsetkeho najviac.. ide o vedome zabijanie zvierat.. si prehliadol ten obrazok hore? auta strielaju vlkov, rysov a medvede? ci? nieco mi unika?

ake moje auto? odkial mas, ze mam auto?
fuu.. prosim, nieeee
w1k
stálý

Příspěvekod Ritchi » 08 úno 2018, 23:05

že by z tvojí profilovky ?? : D : D : ROFL: : ROFL:
Nikon D7200, D5100, Nikor 70-300VR, Tamron SP 150-600mm, Sigma 105/2,8 OS
Ritchi
VIP

Vlastním jménem: Ondřej Ryška

Příspěvekod Siplace » 08 úno 2018, 23:10

w1k píše:s polovnikmi sa nemaznam, takze:

mas nizsie iq? jednoduchsie rozumove ustrojenie?

polovnici skodia prirode zo vsetkeho najviac.. ide o vedome zabijanie zvierat.. si prehliadol ten obrazok hore? auta strielaju vlkov, rysov a medvede? ci? nieco mi unika?

ake moje auto? odkial mas, ze mam auto?
fuu.. prosim, nieeee

Viktorku ty tvoje argumenty jsou zvláštní. Mrkni třeba sem https://ostrava.idnes.cz/auto-srazilo-v-beskydech-mlade-rysa-d6o-/ostrava-zpravy.aspx?c=A151114_2205793_ostrava-zpravy_jog u nás bohužel rysi mají na tohle smůlu. Neviem že máš auto, ale v profilovce v něčem takovém sedíš, takže traktorem asi nejezdíš a nebo si jen u někoho vozíš zadek....
Siplace
VIP

Další

Zpět na VOLNÁ DISKUZE