Chudáci ptáci!!!

- prostě volná diskuze, pomoc s kompozicí, postprocessem atd.

Chudáci ptáci!!!

Příspěvekod Oki » 29 bře 2018, 23:38

Už mi to je blbé, ale na to táto téma asi je - dnes sa našlo 14 pravdepodobne otrávených myšiakov :(

https://www.noviny.sk/slovensko/321884- ... 14-uhynulo
Canon 7D Mark II, Canon EF 400mm f/5.6L, Tamron 17-50 mm f/2.8, Canon EF 50mm f/1.8 STM
http://www.ondrejzvozil.sk
Uživatelský avatar
Oki
zkušený protahující
 
Příspěvky: 353
Registrován: 22 bře 2012, 11:11
Vlastním jménem: Ondrej

Chudáci ptáci!!!

Příspěvekod w1k » 06 čer 2019, 16:19

erika fotenie vcelarikov u nas..
obdobne foti aj polonec

https://www.facebook.com/dravce.sk/phot ... =3&theater
Uživatelský avatar
w1k
zkušený protahující
 
Příspěvky: 301
Registrován: 23 úno 2013, 21:35
Bydliště: martin
Vlastním jménem: viktor čech

Chudáci ptáci!!!

Příspěvekod radek » 21 úno 2021, 20:56

Chtěl bych upozornit na dnešní alarmující stav likvidace dravců trávením, jistě sledujete stránky na facebooku, týkajících se otrav orlů, jelikož se zimní fotografování dravců neobejde bez nějakého kousku masa ze zbytků štědrovečerního kapra, je na místě opatrnost, kdy možný travič využije újeď a polije jí jedem, průběh nálezu uhynulého dravce spojený s vyšetřováním by byl pro fotografa nepříjemnou událostí a překvapením. Je mnoho lidí, kteří mají spojené fotografy zvěře s ochranou přírody a skupiny zaměřené na chov či lov nebudu zmiňovat by takovou příležitost neprávem očernit fotografa jako ochránce jistě rády využily a mediálně zviditelnily. Je to jen taková úvaha, ale vzhledem k napjatosti vztahů mezi ochránci a myslivci, rybníkáři, či chovateli čehokoliv je víc, než napjatá. Rozhodně nechci nikomu nic vytýkat, ale jak jsem psal, situace je opravdu vyhrocená
Nikon D850 + D500, objektivy NIKKOR AF-S VR 500/4G IF ED,- NIKKOR 300mm f/2.8G ED VR II AF-S + TC-14EII a stativ manfrotto
Uživatelský avatar
radek
VIP
 
Příspěvky: 2991
Registrován: 22 zář 2010, 21:25
Bydliště: Pohorovice-Kloub Vodňany
Vlastním jménem: Radomír Šálek

Chudáci ptáci!!!

Příspěvekod RollsRojs » 21 úno 2021, 21:26

Taky mě to už napadlo. Jedině holt nosit pokaždé čerstvou újeď a na místě nic nenechávat.
Uživatelský avatar
RollsRojs
VIP
 
Příspěvky: 2399
Registrován: 26 říj 2010, 20:20
Vlastním jménem: Lukáš Pich

Chudáci ptáci!!!

Příspěvekod makara » 21 úno 2021, 21:40

To uz je ted nebezpecne vubec neco nechavat nejaku ujed v lese pred krytem : unknown: : x
www.WildLifeBlog.eu Nikon Z6 / Z50 + Nikon 400mm F/2.8E FL + Sigma 70-200mm F/2.8 Sport
Uživatelský avatar
makara
zkušený běžný
 
Příspěvky: 575
Registrován: 21 led 2017, 14:17
Vlastním jménem: Lubomir Novak

Chudáci ptáci!!!

Příspěvekod donbas » 21 úno 2021, 23:15

U nás v regionu to zatím nehrozí, naštěstí. Drobná zvěř tu není, orlové zcela výjimčně při hledání nových teritorií, ale ty občasné náznaky vidím. Třeba když rybáři a myslivci jásají nad auty přejetými vydrami. Možná by pomohlo, kdyby byl někdo usvědčen z otravování a tvrdě ale fakt tvrdě potrestán a média to rozšířila.
Uživatelský avatar
donbas
zkušený běžný
 
Příspěvky: 594
Registrován: 10 zář 2009, 12:59
Bydliště: Bruntál
Vlastním jménem: Martin Žatka

Chudáci ptáci!!!

Příspěvekod Jirka H. » 18 čer 2021, 17:03

http://www.jirihornek.cz/
Nikon D300, D3s, AFS 500/4, AFS 18-35/3.5-5.6 G, SB800, telekonvertory TC 1.4E a 1.7E, stativ Feisol a Manfrotto 055DB, HDV501
Uživatelský avatar
Jirka H.
běžný
 
Příspěvky: 195
Registrován: 07 srp 2009, 18:09

Chudáci ptáci!!!

Příspěvekod Martina » 16 kvě 2022, 12:54

Šla jsem se dnes podívat do místního lesíku se spoustou dutinových stromů (hnízdí tam na pár desítkách metrech čtverečních ve větším množství žluny, datli, lejsci,...) a zastavila mě páska se zákazem vstupu a zvuk motorových pil. Spousta těch stromů byla označená ke kácení, ale nikdy by mě nenapadlo, že budou kácet v hnízdní sezónu. Volala jsem na Lesy ČR, kterým oblast patří a paní mi řekla, že ty stromy získala nějaká soukromá firma v aukci a ona že s tím nic nenadělá a navíc že v hospodářských lesích se může kácet kdykoliv. Řekla, že je jí to taky líto a souhlasila, že to kácení teď není dobré, ale to je člověku prd platné.
Ach jo, jak někdo může provést takovou zrůdnost...
Uživatelský avatar
Martina
VIP
 
Příspěvky: 2571
Registrován: 07 pro 2009, 23:30

Chudáci ptáci!!!

Příspěvekod donbas » 16 kvě 2022, 17:23

Hlavně že " Zelená pro vaše kroky" a blabla. Za tohle je většinou zodpovědný revírník( pokud to nedostal příkazem z vyšších míst), který má daný revír na starosti, kdyby byl trochu soudný, vypsal by aukci na těžbu až třeba v srpnu nebo září. Čili tu aukci vypusují LČR i s termínem, takže zodpovědnost je na jejich straně.
Uživatelský avatar
donbas
zkušený běžný
 
Příspěvky: 594
Registrován: 10 zář 2009, 12:59
Bydliště: Bruntál
Vlastním jménem: Martin Žatka

Chudáci ptáci!!!

Příspěvekod Martina » 16 kvě 2022, 17:56

Děkuji za info, aspoň vím jak argumentovat v budoucnu i když pevně doufám, že už nikdy nic takového nezažiju. Nebyla bych při tom telefonátu tak smířlivá a poslala tu zrůdu někam. Nešlo o pár dutin, ale desítky. Myslím, že jsem mluvila s odpovědnou osobou, protože jsem vygooglila mapu Lesů ČR, která při kliknutí na místo ukáže kontakt na konkrétního člověka.
Pro případ, že by někdo řešil stejný problém a potřeboval zavolat odpovědné osobě nebo ten lesík u zastávky "Kohoutovice hájenka" zná a chce se také ozvat, tak tady najde kontaktní údaje:
https://lesycr.cz/mapa-lesnich-pozemku-a-vodnich-toku/
Uživatelský avatar
Martina
VIP
 
Příspěvky: 2571
Registrován: 07 pro 2009, 23:30

Chudáci ptáci!!!

Příspěvekod duffa » 17 kvě 2022, 12:40

Tak to je hnus, velebnosti! A nejenom proto, že tam taky bydlím. Přitom by stačilo počkat měsíc. Nezkoušela jsi volat na město na odbor životního prostředí? I když tedy nevím, jestli by měli pravomoc nějak zasáhnout, a taky jestli už stejně není pozdě.
http://duffa.zonerama.com | Sony A7III | Sony 200-600
Uživatelský avatar
duffa
VIP
 
Příspěvky: 1898
Registrován: 31 kvě 2012, 10:48
Bydliště: Brno
Vlastním jménem: Dušan Doležal

Chudáci ptáci!!!

Příspěvekod Martina » 17 kvě 2022, 15:56

Nezkoušela. Státní instituce akčností nevynikají, drží se striktně formalit a když je formálně vše v pořádku, tak nehnou prstem nebo spustí úřednický ping-pong a odkazují jedna instituce na druhou. Tady vše formálně v pořádku bude, protože káceli poloodumřelé duté stromy. A navíc mi bylo řečeno, že si lidé stěžovali, že tam ty stromy padají a můžou ohrozit chodce. Což věřím, že se dělo, protože podobně si nějaký místní nedávno stěžoval na popadané stromy v chráněné lokalitě potoka. Dost lidí si myslí, že v přírodě mají být jen zdravé stromy a vše ostatní má být vykácené a odklizené. A úředníci raději odsouhlasí vyčistění okolní přírody, aby neměli problémy.

Ale myslím, že by nebylo marné aby i další, kteří to tam znají, zavolali té babě z Lesů ČR - čím víc lidí se ozve a znepříjemní jí den, tím spíš se bude zdráhat to v budoucnu zopakovat.
Uživatelský avatar
Martina
VIP
 
Příspěvky: 2571
Registrován: 07 pro 2009, 23:30

Chudáci ptáci!!!

Příspěvekod Martina » 20 kvě 2022, 21:02

Podívala jsem se dnes na FB městské části a je tam listina k tomu kácení:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 453&type=3

Takže to kácení se děje přímo s posvěcením odboru životního prostředí. A ještě to ti "nevímjakjeslušněpojmenovat" nazývají "péče o významný krajinný prvek" a tučně zdůrazňují, že jde o "zachování přírodního bohatství". Bože můj! Což mě utvrzuje v despektu ke všemu, co se týká činnosti státní správy.
Uživatelský avatar
Martina
VIP
 
Příspěvky: 2571
Registrován: 07 pro 2009, 23:30

Chudáci ptáci!!!

Příspěvekod Martina » 21 kvě 2022, 14:39

P.S.: Tak jsem si to lejstro, které starosta na FB vydával jako odůvodnění ke kácení, přečetla dnes, když už jsem trochu vychladla, pozorněji a přišla jsem na to, že se starosta spletl - kácení se vůbec netýká, jen kosení. Takže odbor životního prostředí je v tom, na rozdíl od Lesů ČR, nejspíš nevinně.
Uživatelský avatar
Martina
VIP
 
Příspěvky: 2571
Registrován: 07 pro 2009, 23:30

Chudáci ptáci!!!

Příspěvekod jirfren » 02 čer 2022, 08:31

Tady v jedné lokalitě (na rozmezí katastru Frenštátu a Trojanovic) taky loni v době hnízdění udělali velkou kácecí akci (po té, co bylo dost vývratů i zlomů po předchozí vichřici někdy z předchozího podzima - s odůvodněním zajištění bezpečnosti pro turisty a td). Padla spousta doupných stromů (řekl bych že naprostá většina). Výsledek je letos tristní: je to tam mrtvé.... puštík tam už nehnizdí, lejsci jsou pryč, budníčci lesní nejsou (vím hnizdí na zemi- ale prostě nejsou), datli jsou pryč, ... A nejde enem o kácení stromů: docela katastrofou začíná být i to hromadné kosení luk i trávníků v intraviálu obcí. ..- zejména v období sucha. Ten úbytek hmyzu je doslova alarmující ....
Uživatelský avatar
jirfren
VIP
 
Příspěvky: 3501
Registrován: 21 úno 2014, 13:19
Bydliště: Frenštát p R
Vlastním jménem: Jiří Parůžek

Předchozí

Zpět na VOLNÁ DISKUZE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků