Výběr stativu

- informace pro nové členy, diskuze nad podobou fóra

Výběr stativu

Příspěvekod alesi » 08 pro 2013, 13:46

Dobrý den,

má někdo nejaké zkušenosti se stativy Triopo GE/GT - 3232x8C, docela se mi líbí. Hemží se to tu profi stativy v cenách přes 7tis.,
což je na mě moc, hlavu jsem si už odzkoušel, libí se mi docela SIRUI K-10X, stativ bych chtěl lehčí, menší, cyklo, pěší
krajina, moje výška 178cm. Pokud by měl někdo jiný typ v podobných cenových relacích (celkem cca do 7 tis.), rád ho uvítám.
Díky! Přeji všem dobré světlo.
alesi
zatoulanec

Vlastním jménem: Aleš

Výběr stativu

Příspěvekod Oki » 08 pro 2013, 18:50

Ahoj, mám MT-3228X8C, čo je v podstate to isté, akurát kratšia a ľahšia verzia. Mám 176 cm. a dlhší by som fakt nevyužil. Stredový stĺpik som nahradil tým 10 cm ktorý je v balení a tým som ho odľahčil ešte o niečo viac. Ak si beriem statív, tak ajtak väčšinou niekde sedím a rozžím si ho na široko a nízko. Teraz v zime, keď viem že sa budem len presúvať si beriem len 1 nohu + 10 cm stĺpik + hlava a mám z toho fajn monopod. Tú hlavu tam mám v podstate zbytočne - ajtak ju mám stále zatiahnutú. Je to len taká pol kilová predlžovačka, ale mám ju na tom krátkom stĺpiku prikrútenú dosť napevno : D Hlavu by som už od nich nebral, mám Triopo B2, a po čase s ňou začali byť problémy. Ale zo statívom som maximálne spokojný, tá 1 noha ako monopod je tiež parádna vec.
Naposledy upravil Oki dne 14 pro 2013, 14:03, celkově upraveno 2
Canon 40D, Canon EF 400mm f/5.6L, Tamron 17-50 mm f/2.8
Oki
stálý

Vlastním jménem: Ondrej

Výběr stativu

Příspěvekod alesi » 13 pro 2013, 23:56

Díky za informaci, nakonec jsem opravdu skončil u GT 3228x8C a přilípl jsem k tomu hlavu SIRUI K-10X ... mohly by spolu něco vydržet i unést v budoucnu,
těžší skla.
Dík! a dobré světlo :-)
alesi
zatoulanec

Vlastním jménem: Aleš

Zpět na INFORMACE, PŘIPOMÍNKY, DOTAZY