olympus, sigma, tamron, canon

olympus, sigma, tamron, canon

Příspěvekod jurkovicovic » 16 srp 2016, 20:56

Caute lidicky,

pisu Vam sem, potreboval bych poradit a precist si Vase nazory.
Jsem zacinajici fotograf a potom co jsem si uvedomil, ze me to tahne do lesa, porad premyslim o tom, jakou se vydat cestou, co se tyce vybaveni.
Po zkusenostech, ktere jsem nabyl dosavadnim focenim a prectenim vsemozne fototeorie od a az po z, jsem zjistil, ze mam dve moznosti.

1) ponechat si fotak, ktery mam - canon 100d a k nemu si dokupit bud sigmu 600mm s anebo tamron 600mm, pripadne i TC 1,4 a
casem popripade vymenit telo.
V tomto bode si nejsem uplne tak jisty, ktere sklo koupit. Zatim se mi vic pozdavala sigma, ale potom co jsem si procetl zdejsi forum,
tak se mi vic jevi tamron, pro rychlejsi fokus.
Jak to tedy je? Muzete mi je nekdo porovnat? Zajima me hlavne kvalita obrazu, rychlost ostreni a stabilazator?
S TC to neni zas tak zhave, docetl jsem se, ze snizuje clonove cislo o 1 coz v kombinaci s temito skly uz je celkem dost.
Taky jsem zatim videl jen TC pro tamron. Neni to nutnost, ale pokud se tim da pracovat a je v praxi pouzitelny, sel bych do nej.
Zkuste se vyjadrit? Jak v praxi funguje, da se vubec pouzit?

2) druhou moznost jsem si vymyslel takovou, ze bych se na 1) uplne vykaslal, zbavyl se se toho co mam a poridil bych si olympus OM-D E-M10 Mk.II
Masinka se mi hodne libi a usoudil jsem, ze nabizi hodne vychytavek, funkci a jednoduse se mi zda lepsi nez 100d.
Dela sice fotky mensich rozmeru, ale tapety zatim nehodlam tisknout :)
Muzete mi je nekdo porovnat?
Uvazuju o tedle moznosti z toho duvodu, ze me presvedcili fotky R. Stacha.
Z nejakeho duvodu, i pres to vsechno, ze mu prosla pod rukama vsemozna technika, presel na kompakt.
A podle me to asi nebude jen tak, pro lehci batoh.
Bohuzel si zatim skla olympusu z PRO rady nebudu moct dovolit, ale nabizi se mi pouziti i levnejsich skel.
U tedle veci by me zajimalo jestli se tyto dve skla daji porovnat, co se tyce kvality obrazu a rychlosti autofokusu?
Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4.0 IS PRO
Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 75-300mm 1:4.8-6.7 II
Olympus nabizi i TC 1,4, ktery by ve vysledku posunul celkovy zoom na vysledek 1. moznosti.
Mate nekdo zkusenot s timto TC?

No zkuste mi na to neco napsat lidicky.
Uživatelský avatar
jurkovicovic
zkušený vzácný host
 
Příspěvky: 261
Registrován: 16 srp 2016, 19:50
Bydliště: Malacky
Vlastním jménem: Filip

olympus, sigma, tamron, canon

Příspěvekod brendon_pk » 16 srp 2016, 21:34

Alebo mozes ist do Sony ci Nikon. :-) Nikon je o nieco vraj lepsi od Canonu co sa tyka svetelne kontrastnych scen... Ale ma zas drahsie original objektivy.

Ale teraz k tvojej otazke. Podla mna ist z APS-C na mensi nie je velka vyhra. Fyzika sa moc neda oklamat pokial je mensi snimac moze sa to prejavit väcsim šumom vo fotke. A ci Tamron alebo Sigma je to viac menej na rovnako co sa tyka obrazu. Stabilizacii tazko povedat, ci je v tom skutocne taky velki rozdiel. Ja mam Sigmu a som spokojny len to chce viac casu. Pri APS-C mas vyhodu cropu cize zo 600mm mas cca 840mm. A tu si musis uvedomit jeden dolezity fakt. Pri takom ohnisku protrebujes rychle casy. Inak budes mat vela fotiek odpad lebo budu rozmazane. Pri tej tej prvej moznosti mas vyhodu, ze ak sa ti to bude pacit mozes prejst aj FF cipy. A tam sa da ist od vyssich ISO. To znamena rychlejsie casy a lepsie fotky. To som odpozoroval u mna. Ked som presiel 700D na 6D. Samozrejme ohnisko uz je len 600mm.

Takze pokial to skutocne myslis vaznejsie, skor by na tvojom mieste volil bud Canon, Nikon ci Sony cipy vo velkosti APS-C a moznostou na prechodom FF. Do Olymusu by asi nesiel. Samozrejme je to mensie, lahsie ale ma to ale... Tuto mám zopar videi https://www.youtube.com/watch?v=r6FC90b ... 1JVXrhFxmH v popise väcsinou pisem, cim som to tocil. Pri 6D sa mi paci, ze aj ked tocim na ISO 3200, tak sum je minimalny co u 700D bol vyraznejsi. Niektore videa som stabilizoval, cize je to vyrez z videa a ta ostrost tam uz nie je taka. U Fotiek je to u mna obcas problem, lebo ta zver sa väcsinou objavuje vecernom case, kde by fotil pri ISO 3200 na 1/100 a to nema uz vyznam. Tak to potom väcsinou tocim. Nejake fotky som sem dal ale vela ich nie je. Kedze toho casu pomenej. A uspesne fotenie u mna je asi v pomere 1 fotenie za 15hodin cakania.

EDIT: Este pridam fotky, tu su po kope: https://goo.gl/photos/PnA4R17A3zPLp9mT9
Canon EOS700D a 6D,EF-S18-135mm f/3.5-5.6 IS STM,EF16-35mm f/2.8L II USM, Tamron SP24-70mm f/2,8 Di VC USD a SIGMA150-600/5-6.3 DG OS HSM C; Maskovací set Deerhunter 3D, Canon Gadget Bag 300EG + Stativ 190XPRO3+496RC2+Sevenoak SK-GH01. Blesk 430EX II.
Uživatelský avatar
brendon_pk
zimní host
 
Příspěvky: 77
Registrován: 23 kvě 2014, 15:55
Vlastním jménem: Branislav

Re: olympus, sigma, tamron, canon

Příspěvekod Siplace » 16 srp 2016, 22:21

Já bych olympus bral, podle me s nim budeš mít stejne fotky jako Rosťa Stach


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Siplace
 

olympus, sigma, tamron, canon

Příspěvekod uray » 16 srp 2016, 23:51

Ahoj,
čip 4/3 není o moc menší než canon APS-C, co se týče šumu, není rozdíl nijak dramatický, ale je jiná i hloubka ostrosti. DSLR mají stále lepší kontinuální ostření. Nová 300/4 je luxusní sklo řekl bych s 2x účinější stabilizací než má tamron 600, to je ale dáno i ohniskem a cenou :-) 300mm je 300mm na jakémkoliv čipu jen se z něj bere "výřez". Rozhodně je lepší zoom bez telekonverotru na těle s menším čipem než stejné sklo na FF s telekonverotrem - technoligie čipů jsou podobné ale je rozdíl zpracovávat 20mpix nebo 50Mpix, počet snímků/s je taky jinde. Problém je ale jaké dlouhé sklo na Olympus nasadit? staré zrcadlovkové 50-200swd se dá sehnat a je i velmi funkční (i s telekonverotrem slučné), m4/3 zoomy 70-300 Oly nebo 100-300 panasonic nejsou zrovna super skla vzhledem k ceně a cokoliv lepšího je ultra drahé.... není moc kam se pak posunout. Mám s Olympusem mnohaletou zkušenost E-M5, E-M1, a zmíněná skla

Já bych šel na tvém místě do tamrona 150-600 a nějakou dobu s tím spokojeně fotil a až zjistíš co tě brzdí tak další upgrade bude třeba rychlejší tělo, nebo FF... Vyměnit systém není moc levné a někdy ani rozumné :-) Ale na druhou stranu krom teleobjektivů /rycháho AF-C nevidím důvod používat zrcadlovky. Olympus má některé naprosto luxusní objektivy třeba pro zoomy 2,8 nebo malinká pevná skla
a třeba Sony má FF řadu velmi rychle se rozrústacící...Akorát ty dlouhé objektivy to je smrt bezzrcátek : crazy:
A poslední věc - zkušení fotografové (a profíci) asi ví víc co je brzdí a dokážou z techniky vymáčknout víc než my, ale hlavně ví kdy/kde foťák vytáhnout a kdy to nemá cenu a s tím já pořád bojuji zrovna když mám chvíli čas je poledne (nikde nic) nebo zataženo a prší
Uživatelský avatar
uray
stálý
 
Příspěvky: 248
Registrován: 10 lis 2010, 13:43
Bydliště: Olomouc
Vlastním jménem: Juraj Matěj

olympus, sigma, tamron, canon

Příspěvekod Ital » 17 srp 2016, 08:49

Pod to co napsal uray se klidne podepíšu, ty dlouhé objektivy je bolest bezzrcadlovek a ta 300/4 bude bomba, ale když ty prachy samé prachy vrazíš do canonu nebo nikonu tak na tom budeš podle mě líp a maš víc z čeho vybírat.
Olympus E-3, 14-42/5.6, 50/2, sigma 50-500/6.3, sigma 70-200/2.8, sigma 105/2.8
Uživatelský avatar
Ital
zkušený stálý
 
Příspěvky: 954
Registrován: 15 bře 2010, 15:50
Bydliště: Líbeznice
Vlastním jménem: Mirek

olympus, sigma, tamron, canon

Příspěvekod MartinP » 17 srp 2016, 09:09

Souhlasím, myslím, že majitelé zrcadlovek budou ve WL pořád napřed před ostatními - mohou jít na vyšší ISO, rychleji ostřit apod. I ten vzpomínaný Rosťa Stach si nechal Canona s 400/2,8..
(bohužel, nezastírám, že by se mi líbilo tahat o polovinu lehčí krámy..)
Olympus/OMD OM-1 a EM1 mkII + 150-400/4,5 Pro + 300/4 Pro IS + 12-100/4 Pro + Sony A9 + 200-600
dříve: Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
Uživatelský avatar
MartinP
VIP
 
Příspěvky: 7397
Registrován: 15 zář 2009, 09:01
Bydliště: Brno
Vlastním jménem: Martin Pelánek

olympus, sigma, tamron, canon

Příspěvekod Zbyněk.N » 17 srp 2016, 09:32

Kamarád si kupoval předchůdce MII zkoušel jsem s tím fotit společně se zoomem myslím 40 - 150 a výstup nebyl špatný. Na co jsem si musel ale chvíli zvykat bylo to že bylo tělo + objektiv nezvykle ( pro mě ) lehoučké, což může být plusem. Fotil jsem jak přes hledáček tak přes display. Hledáček mi moc nevyhovoval zato focení přes display je proti zrcadlovce jiná dimenze. Co se týká ovládání tak tlačítka malá asi o zvyku, ovšem v ranním pološeru pod sítí pro mě jasně vítězí zrcadlovka kdy ji nemusím v podstatě dát od oka a ovládám nastavení. Toť mé krátkodobé osobní zkušenosti.
Uživatelský avatar
Zbyněk.N
VIP
 
Příspěvky: 1789
Registrován: 29 lis 2014, 16:43
Bydliště: Olomouc
Vlastním jménem: Zbyněk Nantl

olympus, sigma, tamron, canon

Příspěvekod Photomecan » 18 srp 2016, 12:23

1. nauč se chování zvířat a jejich životní cyklus
2. nauč se, jak, kdy a pomocí čeho se k nim dostat
3. získej si informace o lokalitách, jsou 50% cesty k úspěchu
4. najdi si čas
5. řeš foťák :)

Slušné fotky málokdy vznikají na šoulačce, pokud myslíš hlavně na focení v ČR nebo po Evropě, tak si kup co nejlepší sklo, na které budeš mít, nech si Canon a foť z krytů,vorů,u krmítek, z auta...pokud chceš cestovat a to hlavně letadlem, řeš něco lehkého a skladného, jako je např.ten Olympus. Letadlo a fyzická kondice jsou limitující faktory...
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2258
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

olympus, sigma, tamron, canon

Příspěvekod aqualife » 18 srp 2016, 12:47

Mecan: je to sice pravda, ale chybí tomu ještě : "je-li ti přes 50 a nejsi-li rentier, tak už to neřeš" :-)
Popsaný postup jsou totiž léta dřiny.
Já si myslím, že postupovat se má dle možností. Výše popsaný směr je zajisté ten nejlepší, ale pokud je v možnostech jedince pořídit si rovnou špičkovou techniku, nic tím nepokazí,akorát že ty výsledky nebudou té technice odpovídat. Myslím že výsledek je daný samozřejmě i fotografem, ale samozřejmě i ta technika může hodně pomoci. Akorát se musí počítat s tím, že kombinace dobré techniky a podprůměrné fotografie vyvolá ty nejdrsnější komentáře.
Ale zase může ta technika nadělat hodně radosti. Zvláště když si podává ruku s těma letenkama :-)
Prostě chci říct jen to, že technika superfotografa nestvoří, ale i začátečníkům hodně pomůže. Není pravda, že abych uměl řídit Mercedesa, musím napřed Fabii.
Fotografové bývají ješitní a proto alergičtí na věty typu: "to se mu to fotí, když má takové dělo", ale na všem je něco.
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka

olympus, sigma, tamron, canon

Příspěvekod MartinP » 18 srp 2016, 15:41

Moje zkušenost se začínajícími fotografy přírody je taková, že vždy prospěje, když začíná s nějakým obyčejným sklem - naučí se dostat blízko, zjistí, jaké jsou limity levnějšího skla a pak ví, ke kterému z těch lepších se přiklonit. Pokud rovnou koupí něco typu 500/4VR a nemá předchozí zkušenosti s teleobjektivy, bývá velmi často zklamán výsledkem - je to těžké, špatně to drží, myslí si, že už se nemusí snažit tolik přiblížit apod. A pak dává vinu objektivu a nechápe, že je to více rukama, že zvolil příliš dlouhý čas na pohybující se objekt apod.
Olympus/OMD OM-1 a EM1 mkII + 150-400/4,5 Pro + 300/4 Pro IS + 12-100/4 Pro + Sony A9 + 200-600
dříve: Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
Uživatelský avatar
MartinP
VIP
 
Příspěvky: 7397
Registrován: 15 zář 2009, 09:01
Bydliště: Brno
Vlastním jménem: Martin Pelánek

olympus, sigma, tamron, canon

Příspěvekod Siplace » 18 srp 2016, 17:32

není nad to začínat s D90 + Sigma 150-500. Koupíš to za "pár" kaček a po roce užívání přesně budeš vědět v čem tě sestava limituje a do čeho chceš investovat.
Uživatelský avatar
Siplace
 

olympus, sigma, tamron, canon

Příspěvekod zdenekbrtek » 18 srp 2016, 19:05

To, co tu píšete, je sice všechno pravda, ale čím levnější technika, tím více limitů. Nedávno jsem přešel s C 50 D na C 80 D a ten rozdíl je opravdu výrazný, můžu jít o jedno a půl exp. čísla výš a dovolit si výrazně větší ořez. Některé fotky bych se starším tělem neměl vůbec šanci udělat.
Uživatelský avatar
zdenekbrtek
VIP
 
Příspěvky: 3058
Registrován: 21 pro 2010, 12:47
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem
Vlastním jménem: Zdeněk Kratochvíl

olympus, sigma, tamron, canon

Příspěvekod Siplace » 18 srp 2016, 19:12

Zdenku to sice ano... ale příjde mi, že jako začínající fotograf řešíš vždy úplně něco jiného než limity v technice.... většinou hledáš jak se přiblížit, jak se zamaskovat, ve kterou dobu fotit a kam, jak si lehnout, aby jsi měl hezké pozadí a další pasti, které objevíš jen tou praxí.... teprve až tohle vychytáš začneš objevovat ty limity v technice.
Uživatelský avatar
Siplace
 

olympus, sigma, tamron, canon

Příspěvekod Photomecan » 21 srp 2016, 13:14

Já tím chtěl říct, že bych si nechal cropový canon, dokoupil z druhé ruky 300/4 IS + TC 1,4x a vyrazil fotit...do zoo, parků a když zjistím, že mě to nebaví nebo to nedávám časově, za stejné peníze to vždycky prodám :) ...a když mě to chytně, tož pak potěš bankovní účet :)
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2258
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

olympus, sigma, tamron, canon

Příspěvekod aqualife » 21 srp 2016, 15:18

Photomecan píše:Já tím chtěl říct, že bych si nechal cropový canon, dokoupil z druhé ruky 300/4 IS + TC 1,4x a vyrazil fotit...do zoo, parků a když zjistím, že mě to nebaví nebo to nedávám časově, za stejné peníze to vždycky prodám :) ...a když mě to chytně, tož pak potěš bankovní účet :)


A ono to není žádné jednorázové "tož pak potěš", ono je to pak trvalé "tož pak těš".
Uživatelský avatar
aqualife
VIP
 
Příspěvky: 3253
Registrován: 30 kvě 2014, 14:41
Bydliště: Praha
Vlastním jménem: Karel Zahrádka


Zpět na Fotoaparáty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků