Stránka 1 z 1

Úprava videa - Adobe Premiere

PříspěvekNapsal: 29 kvě 2017, 13:50
od DusanV
Jaké máte zkušenosti s programy pro úpravu videí? Já si teď rok platil Adobe Premiere Pro a teď uvažuju o jednorázové investici do Adobe Premiere Elements, která by mi zřejmě mohla v pohodě stačit. "Pro" verzi jsem využíval tak na 2% jejích možností (to je stejné jako u Photoshopu). A od video programu potřebuju jen několik základních věcí - střih, crossfade (zvuku i obrazu), možnost přidat titulek. Prima bonus by byla možnost barevných a expozičních úprav obrazu a nějaké možnost ekvalizace zvuku.

Úprava videa - Adobe Premiere

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2017, 07:48
od RollsRojs
Já jsem teď rok a půl prakticky nic nestříhal, ale sem tam potřebuju něco vyexportovat, tak jsem teď stáhnul free verzi Davinci Resolve 14 a na první dojem to vypadá, že si budeme rozumět : wink:

Úprava videa - Adobe Premiere

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2017, 09:58
od DusanV
Díky, Lukáši. Vyzkouším.

Úprava videa - Adobe Premiere

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2017, 10:35
od DusanV
Tak jsem stáhnul Adobe Premiere Elements a dost mě překvapilo, že nefunguje tlačítko Play, což je u programu na úpravu videa dost problém. Prolezl jsem fórum na Adobe, FAQ a tak podobně a našel několik zaručených způsobů, jak to vyřešit. Ještě jsem je nezkoušel, včera nebylo moc času, ale připadá mi, že to je dost neštěstí, že si člověk nainstaluje software a musí v něm ještě něco bastlit.Takže asi ne...

DaVinci Resolve 14 se mi líbí, po roce u Adobe Premiere mi připadá daleko intuitivnější, pár věcí je tam jinak, ale to je o zvyku. Full verze je dost drahá, ale chci se zeptat: na webu mají i verzi DaVinci Resolve 12.5, která je zdarma. Vzhledem k tomu co od programu potřebuju, by určitě stačila. Jen moc nechápu, proč je zcela zdarma. To je jako kdyby Adobe uvolnil PS CS5...
Lukáši, zkoušels ji? Má nějaká výrazná omezení? Já ji dnes večer určitě stáhnu a vyzkouším, jen je mi to divné a třeba jsem něco nepochopil :-)

Jinak, před asi dvěma měsíci jsem ještě zkoušel MAGIX Vegas Pro, která taky není zlá, jen se - alespoň mně - trochu hůř ovládá.

Díky

Úprava videa - Adobe Premiere

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2017, 11:10
od RollsRojs
Já jsem to zatím víceméně jen stáhnul, vyzkoušel, jestli to umí exportovat 4K v 50p a dál se nedostal : D Nemám to naštudovaný úplně přesně, ale ze zásadnějších věcí, které by mi ve free Resolve mohly chybět oproti placené verzi, vím jen o nástroji na odšumování videa. Budu si s tím hrát až někdy časem, teď v hlavní jarní sezóně radši jezdím a točím.

Úprava videa - Adobe Premiere

PříspěvekNapsal: 17 črc 2018, 15:08
od Jirka H.
RollsRojs píše:Já jsem to zatím víceméně jen stáhnul, vyzkoušel, jestli to umí exportovat 4K v 50p a dál se nedostal : D Nemám to naštudovaný úplně přesně, ale ze zásadnějších věcí, které by mi ve free Resolve mohly chybět oproti placené verzi, vím jen o nástroji na odšumování videa. Budu si s tím hrát až někdy časem, teď v hlavní jarní sezóně radši jezdím a točím.


Jak jste si porozuměli? Máš poslední verzi nebo starší? Mám Adobe elements 11 a chtěl bych upgrade na něco, co zvládne 4K (když už to ten foťák umí)...

Úprava videa - Adobe Premiere

PříspěvekNapsal: 17 črc 2018, 19:28
od RollsRojs
Porozuměli jsme si velmi dobře, v Resolve od té doby stříhám a jsem spokojený :) Akorát je to celkem opruz na začátku, než člověk vychytá různé zapeklitosti a může konečně plynule pracovat.

Úprava videa - Adobe Premiere

PříspěvekNapsal: 29 dub 2019, 12:12
od aqualife
Potěšilo by mě, kdyby někdo věděl. Natočil jsem dnes pro mne důležité rodinné video omylem 4K zpomaleně. Že je bez zvuku by až tolik nevadilo, ale dá se tomu dát normální rychlost?

Úprava videa - Adobe Premiere

PříspěvekNapsal: 29 dub 2019, 21:09
od RollsRojs
Kolikrát jsi ho zpomalil, tolikrát ho zrychli a jsi na normálu : pardon:

Úprava videa - Adobe Premiere

PříspěvekNapsal: 16 čer 2019, 14:12
od aqualife
Je to slabé, ale na zlepšení se pracuje :-)
https://www.youtube.com/watch?v=-htqY_5 ... e=youtu.be