Fotokryt

- oblečení, obuv, kamufláž, maskovací sítě, fotovory...

Fotokryt

Příspěvekod kurťa » 02 črc 2009, 17:05

Používáte někdo "alternativní" kryt k těm komerčně nabízeným?

Při pohledu na tyto fotky http://img15.yfrog.com/i/f22x.jpg/ http://img29.yfrog.com/i/jby.jpg/ určitě každého napadne, že fotograf musel mít za sebou (ne-li i nad sebou, jestli nebyl ve stínu) ještě nějaké stínění, aby nebyl i přes použití té černé sítě vidět.
Mohlo by to být něco takového http://www.rybareni.cz/mkframev2.cgi?mv ... /v2/prist2 popř. o Kč 200,- dražší typ s dveřmi.
2 černé sítě rozměru 90*150cm/ks pak stojí celkem asi 250,-. Jako zástěna by šel použít lehký a hlavně skladný plážový stan (mušle), ale ty se vyrábějí jen v křiklavých barvách, takže přibývá ještě nutnost další maskovací sítě.
Jinak v místech, kde jste ve stínu a zároveň nejste vidět proti obloze, by stačila jen ta napnutá černá síť za minimální náklady.
Sám mám klasický pružinový maskovací kryt Cabelas, všude chodím po svých, automobilní nejsem : wink: a to se pak výbava hodně pronese, nemluvě o tom horku v takovém krytu v létě. Uvažoval jsem ještě o krytu typu "židle", ale to také není příliš skladné. Maskovačka je sice nejlevnější možností, ale když se chce člověk po nějaké době protáhnout, bývá to většinou moment, kdy zrovna před objektiv něco příjde : D a zvíře ten pohyb registruje. V krytu je to o něčem jiném.
....jestli nic, tak jsem alespoň doufám přidal typ na tu síť : roll: .
Uživatelský avatar
kurťa
moderátor
 
Příspěvky: 836
Registrován: 24 kvě 2009, 17:19
Vlastním jménem: David Kurtin

Re: Fotokryt

Příspěvekod Krafra » 02 črc 2009, 17:21

Myslím,že ty sítě jsou přehozeny přes nějaký přístřešek : wink: .Jinak jsemsi pořídil rybářský přístřešek,ale ještě jsem jej nepoužil.Chodím s maskovací šálou a takovou tu sekanou síť přehazuji přes sebe.Nečekám déle jak 2 hod.tak to v klidu vydržím.

Ten přístřešek jsem chtěl používat jako pevný stan,ale nakonec mi stačí ta síť :)
Tyčerné sítě na obrázku jsou dost řídké!
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Fotokryt

Příspěvekod kurťa » 02 črc 2009, 17:53

Nemyslím si, že jsou řídké. Používají se jako zábrany proti hmyzu na oknech. A černé z důvodu toho, aby nebylo ze slunného venkovního prostředí vidět do tmavého bytu a zároveň je přes tu černou výborná viditelnost ven.
Uživatelský avatar
kurťa
moderátor
 
Příspěvky: 836
Registrován: 24 kvě 2009, 17:19
Vlastním jménem: David Kurtin

Re: Fotokryt

Příspěvekod remy » 14 črc 2009, 18:06

pre kurtind

Ake mas skusenosti s fotostanom ? Pokial ho postavis na miesto kde chodi napr. srncia zver je tam potrebne chodit viac dni kym si zvykne alebo ako vlastne reaguje ? Rozmyslam nad kupou zhruba takehoto http://www.fotopomucky.cz/ameristep-dog ... odukt-717/ len neviem ci sa to pre mna vyplati, chodim fotit vecsinou stale na ine miesto a tak na 2 hodiny, max. 5.

Bolo by aj zaujimave vediet ktore druhy dobre reaguju na stan..... urcite su niektore odvaznejsie a zvedavejsie ako ine. Ja sa zatial maskujem sietou a uz sa mi stalo, ze som sedel zabaleny v nej na strome a vyzeral som zrejme ako nejake mimoriadne velke imelo a tak si ma prisiel prezriet datel velky z blizka - asi zo 70 cm. Datle sa ma inak vobec nebali, v priebehu 2 hodin co som sedel na strome prisli tam asi 10x stale tak na 5 minut (sedel som na morusi - chodili na plody) a na rozdiel od inych druhov - drozdy, vlha hájová, pinky, glezgy vobec neboli plache.... Ostatne vecsinou zosadli, a uleteli bud hned ako ma uvideli, alebo sa drzali v opacnej casti stromu. Datlom som ale vobec nevadil, premavali sa tak priemerne 3 m odo mna.... a vecsinou im nevadilo ked som pohol fotakom... takto si predstavujem spolupracu :) .
Uživatelský avatar
remy
zkušený běžný
 
Příspěvky: 548
Registrován: 07 čer 2009, 19:52

Re: Fotokryt

Příspěvekod stugent » 14 črc 2009, 18:43

remy píše:pre kurtind

Ake mas skusenosti s fotostanom ? Pokial ho postavis na miesto kde chodi napr. srncia zver je tam potrebne chodit viac dni kym si zvykne alebo ako vlastne reaguje ? Rozmyslam nad kupou zhruba takehoto http://www.fotopomucky.cz/ameristep-dog ... odukt-717/ len neviem ci sa to pre mna vyplati, chodim fotit vecsinou stale na ine miesto a tak na 2 hodiny, max. 5.

Bolo by aj zaujimave vediet ktore druhy dobre reaguju na stan..... urcite su niektore odvaznejsie a zvedavejsie ako ine. Ja sa zatial maskujem sietou a uz sa mi stalo, ze som sedel zabaleny v nej na strome a vyzeral som zrejme ako nejake mimoriadne velke imelo a tak si ma prisiel prezriet datel velky z blizka - asi zo 70 cm. Datle sa ma inak vobec nebali, v priebehu 2 hodin co som sedel na strome prisli tam asi 10x stale tak na 5 minut (sedel som na morusi - chodili na plody) a na rozdiel od inych druhov - drozdy, vlha hájová, pinky, glezgy vobec neboli plache.... Ostatne vecsinou zosadli, a uleteli bud hned ako ma uvideli, alebo sa drzali v opacnej casti stromu. Datlom som ale vobec nevadil, premavali sa tak priemerne 3 m odo mna.... a vecsinou im nevadilo ked som pohol fotakom... takto si predstavujem spolupracu :)


Mám velmi podobný stan, na který odkazuješ. Použil jsem ho za půl roku všehovšudy 3x, ale jeho chvíle snad ještě přijde (zrovna s ním plánuji výlet za ťuhýky i na srnčí). Hned při prvním použití jsem byl ale překvapen, jak rychle si ptáci zvykly. Postavil jsem ho, sedl jsem dovnitř a za chvilku jsem byl v centru dění, ze všech stran jsem slyšel jen mávání křidel. Nějaký vták dokonce hopsal podél stanu, že jsem uvnit pod spodním okrajem viděl jeho drápy : D

Myslím, že i ta srnčí bude reagovat dobře, musíš ale vybrat dobré místo, aby stan nebyl jak pěst na oko (třeba ho zapasovat mezi keře nebo pod strom).

A ještě upozornění, že v letních měsících se ve stanu dělá docela teplo :%) .
Canon EOS 5D mkII + Canon EOS 7D + 400/5,6 + 70-200/2,8 + 100/2,8 macro + 50/1,8 + 17-40/4 + 8/3,5
Speedlite 580 EXII - Metz MB 54 MZ4i - Manfrotto 055xprob - Vanguard SBH-200 - Manfrotto 718b - Lowepro Fastpack 250 - Lowepro Compu Trekker PLUS AW
Uživatelský avatar
stugent
VIP
 
Příspěvky: 4931
Registrován: 27 kvě 2009, 23:26
Bydliště: Štětí / Praha
Vlastním jménem: Rudolf Linhart

Re: Fotokryt

Příspěvekod kurťa » 14 črc 2009, 19:16

remy píše:Ake mas skusenosti s fotostanom ? Pokial ho postavis na miesto kde chodi napr. srncia zver je tam potrebne chodit viac dni kym si zvykne alebo ako vlastne reaguje ?


Jak jsem se zmiňoval, kryt se strašně pronese, jestliže se přemisťuješ třeba jako já 6km okruh po svých. Z toho vyplývá - používám ho jen na vypozorovaných místech, kde mám téměř 100% jistotu výskytu zvířete (hnízda, nory, dutiny, krmítka a napájedla v přírodě), kde je prostor na jeho pohodlné rozložení/složení, a kde si nemůžeš dovolit stavět kryt trvalý. Jinak si vystačím s maskovačkou, skládací židlí nebo sedací pěnovou podložkou.
S vysokou a srnčí mám takovou zkušenost, že reagují hlavně na tvář, oči - buď mají ten náš ksichtík zafixovaný jako predátora (možná i něco horšího : D ) nebo je to jednoduše světlá skvrna vyčuhující mezi oblečením, která jim do jejich prostředí "jaksi nesedí". Fotívám i ve stoje za stativem, přes foťák a přes hlavu maskovačku a vysoká na mě nereaguje - zacvaká závěrka, otočí se na mě a po chvilce se věnuje své činnosti. A to nestojím nějak nehybně. Něco jiné je pach - stačí, aby se otočil vítr a prchají, jedno jestli někoho vidí nebo nevidí.

Takže na srnčí/vysokou si vystačím bez krytu - louky a pole moc nechodím, mám raději blízké, rozeznatelné pozadí než barevnou skvrnu (i když té se také nevyhnu :) ). Židle a maskovačka je pro mě pohotovější/lehčí.
Uživatelský avatar
kurťa
moderátor
 
Příspěvky: 836
Registrován: 24 kvě 2009, 17:19
Vlastním jménem: David Kurtin

Re: Fotokryt

Příspěvekod Krafra » 14 črc 2009, 20:13

Asi před rokem a půl jsem si pořídil takový maskovací přístřešek pro rybáře.Ale zatím jsem jej nepoužil,pro vysokou a srnčí je zbytečný-jedině v případě stálého krytu.Ale potom nastává otázka větru-poslední dobou se mění i třeba během hodiny, a kryt je k ničemu : cry:

nejlepší je maskovačka a vklidu počkat.zrovna dnes jsem ležel hodinu a půl na pokoseném seně
ale když jsem zabil třetí klíště tak jsem to raději vzdal :( .Čekal jsem na motáky a luňáky,kteří se po ránu procházejí po loukách a loví.
Ťuhýka jsem fotil asi z 6ti metrů jen pod takovou zelenou plachtou,stačilo se zakrýt a za 10minut přiletěl.

Liščata a srnčí fotím z pod maskovací sítě a když jsem seděl vedle balíku sena,tak liška klidně vyskočila na něj nahoru : cry: a já nemohl fotit : cry: .
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Fotokryt

Příspěvekod ptacatko1 » 15 črc 2009, 09:47

Pro kurtind:Používáte někdo "alternativní" kryt k těm komerčně nabízeným?

Koupil jsem si taky fotostan v bazaru na palidixu, úplně nový, když mám vytypováno, tak jej brzo ráno, ještě není vidět rozložím, mám tam rybářskou stoličku a čekám i několi hodin, můj rekord je 7 hodin v tahu, čůrám do petky, se srnčim nemám zkušenosti, zatím jsem je nefotil, fotostan je dobrá věc, ale nesmí foukat vítr, ptáci se vlivem chvění celtoviny bojí, to radši zabalím moje fidlátka a jdu domů, naposledy jsem jej použil na vlhách, když začalo prat slunce jako o život, tak jsem se vyslíknul a byl jen tak, no na adama, potil se asi i foťák, ten začal stávkovat a hlásil mi náhledy nejdou zobrazit, tak jsem musel stan trochu pootevřít, jinak když ve stanu teplo,tak si vzit útěrku a hodně vody, tak na dopoledne 4 litry.Při výběru stanu se raději podivat u někoho, jestli jeto vono ořechový, ne jak já, koupit zajocha v pytlu.

PS: potom k tomu ty nemastný výsledky
Do 17.01 2010 Canon EOS 450, od 23.01.2010 Canon EOS 7D, objektiv 100-400 L IS, Velbon Sherpa 600R, blesk 540 EZ, fotokryt, trpělivost.......
Uživatelský avatar
ptacatko1
VIP
 
Příspěvky: 5458
Registrován: 05 čer 2009, 18:15
Bydliště: Znojmo
Vlastním jménem: Miroslav Stehlik

Re: Fotokryt

Příspěvekod remy » 16 črc 2009, 17:18

Vdaka vsetkym za skusenosti, ono to vychadza tak, ze pri vecsine situacii staci a asi je aj praktickejsia maskovacia siet. Mne len vadi to, ze po hodine, dvoch mi uz trpnu ruky, pripadne sa potrebujem natiahnut alebo zmenit polohu.
Fotostan je taky pohodlnejsi, aj ked asi napadnejsi. Ale asi si nejaky kupim v zaujme svojho zdravia a pohodlia :) .
Uživatelský avatar
remy
zkušený běžný
 
Příspěvky: 548
Registrován: 07 čer 2009, 19:52

Re: Fotokryt

Příspěvekod Sešívka » 20 črc 2009, 21:49

.
Naposledy upravil Sešívka dne 15 čer 2015, 21:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Sešívka
 

Re: Fotokryt

Příspěvekod enda » 27 srp 2009, 16:23

Chtěl bych se zeptat, jestli jste si někdo nezkoušel nějaký kryt vyrobit. Včera jsem si za domem nachystal krmítko na zimu a nevím, jak se zamaskovat. Jsou tam sice nějaké keře, ale to by asi nestačilo se jen za ně přikrčit...
Panasonic DMC FZ28, stativ velbon C500, maskovací síť, ryb. přístřešek fastman, dalekohled
Uživatelský avatar
enda
VIP
 
Příspěvky: 2379
Registrován: 13 čer 2009, 17:49
Bydliště: Znojmo
Vlastním jménem: Leo Dvořák

Re: Fotokryt

Příspěvekod Photomecan » 27 srp 2009, 17:52

Krmítko máš jistě na perfektní staré větvi s několika osedacími větvičkami... : D Jen pozor, v zimě bude slunce trochu jinde než teď. Nejlepší by bylo si mezi keři udělat stálý kryt - 4 +2 kůly do země (rohy + vchod), omotat maskovací sítí - strop 2 překřížené větve z rohu do rohu, přehodit síť.. Na zvyknutí času ažaž. V zimě pak budeš mít pohodu :) Stačí i kryt velmi malý, stejně tam dlouho nevydržíš ... jen nevím, jak momentálně esteticky zapadne do zahrady : lol: já ještě raděj počkám.
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2258
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Re: Fotokryt

Příspěvekod Krafra » 27 srp 2009, 21:21

Ten kryt můžeš udělat i z nějaké celty.
V zimě jsem jen přehodil starou celtu přes takovou konstrukci a udělal díru kde jsem prostrčil objektiv.Bez problémů přiletí ptáci do 15 minut. nakonec jsem tu celtu nechal asi 2 měsíce. Vzdálenost od krmítka byla asi 2,5 metru.Krmítko mám mobilní takže jej posunuji.Horší je to s tím sluncem jak píše Martin : wink: .
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Fotokryt

Příspěvekod enda » 28 srp 2009, 10:03

Díky za návrhy. Krmítko mám docela na dobrém místě, dával jsem si záležet i na pozadí : D , mám krmítko zavěšovací, takže ho také můžu přemisťovat, dokud nebudu spokojený : D . S tím krytem to moc nevidím, protože, když jsem psal za domem, nemyslím na zahradě. Máme tam takový dvůr, přes který se jezdí do garáží, ale je velký a je tam plno stromů a keřů, takže auta ptákům vadit nebudou. Jsem rád, že mi sousedi nezhodili krmítko, takže nevím, jestli by jim kryt nevadil. Ale asi to zkusím, když jim to bude vadit, tak ho dám pryč...
Díky za nápady
Panasonic DMC FZ28, stativ velbon C500, maskovací síť, ryb. přístřešek fastman, dalekohled
Uživatelský avatar
enda
VIP
 
Příspěvky: 2379
Registrován: 13 čer 2009, 17:49
Bydliště: Znojmo
Vlastním jménem: Leo Dvořák

Re: Fotokryt

Příspěvekod stugent » 28 srp 2009, 12:52

mám takovou zkušenost, že v zimě nemusíš budovat až tak dokonalý kryt, tím spíš, pokud budeš fotit ve dvoře. Ptáci ztrácí přirozenou plachost a nebojí se. Mě v zimě stačilo sednout si na židli, hodit přes hlavu maskovačku a nehybně sedět. Lítaly mi sice jen sýkory a vrabci (ve městě pomalu nic jiného nemáme), ale zase sedali třeba metr ode mě. Byly to vždycky takové vlny, půl hodiny nic a pak se najednou všichni vtáci slétli a zobali, pak zas nic a pořád dokola.
Canon EOS 5D mkII + Canon EOS 7D + 400/5,6 + 70-200/2,8 + 100/2,8 macro + 50/1,8 + 17-40/4 + 8/3,5
Speedlite 580 EXII - Metz MB 54 MZ4i - Manfrotto 055xprob - Vanguard SBH-200 - Manfrotto 718b - Lowepro Fastpack 250 - Lowepro Compu Trekker PLUS AW
Uživatelský avatar
stugent
VIP
 
Příspěvky: 4931
Registrován: 27 kvě 2009, 23:26
Bydliště: Štětí / Praha
Vlastním jménem: Rudolf Linhart

Re: Fotokryt

Příspěvekod taek » 28 srp 2009, 15:17

No, co se tak pamatuju na rozdíl v zimě - když jsem byl na okraji města, tak kousek vedle mě lítali mlynaříci, za chvilku zase vylezly lasice a skákaly z výšky po myších, které taky vylezly, ... no a bylo vidět fůru dalšího. U nás na vesnici jsem pak procházel lesem a byl jsem rád, když jsem vůbec něco zahlédnul - natož abych u nás zahlédnul volně lasice. Holt ve městě mají lehčí živobytí a i ta plachost je někde jinde - třeba obyčejný kos, k tomu se dá sotva přiblížit mimo město :) .
Nikon D70 | N 18-70/3,5-4,5 AF-S | N 300/4 AF-S | N TC1,7 | N SB800 + BB | N Monarch 10x42 || LTL Acorn 5210
Uživatelský avatar
taek
moderátor
 
Příspěvky: 1211
Registrován: 24 kvě 2009, 18:00
Bydliště: Českokrumlovsko, na samotě u lesa
Vlastním jménem: Martin Švarc

Re: Fotokryt

Příspěvekod Krafra » 04 zář 2009, 23:15

Přikládám snímek profesinálního maskování.
Přílohy
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Fotokryt

Příspěvekod Photomecan » 05 zář 2009, 16:24

Fakt profík...ale až poté, co dostal kartáč, že není v zoo a ať se laskavě zamaskuje pořádně : D : D : D !
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2258
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Re: Fotokryt

Příspěvekod ptacatko1 » 05 zář 2009, 17:52

Vážení přátelé, potřeboval bych poradit, před rokem jsem si pořídil na paladixu nový fotostan, už delší dobu pozoruji, že při čekání na ptáčí opeřence nemám valné úspěchy, hodiny čekání a jen tečky na LCD, v týdnu jsem chtěl fotografovat bahňáky, ale zase jen tečky, naproti tomu seděl kousek ode mně ve fotostanu dlouholetý fotograf a ten mi ukazoval později svoje úlovky na LCD, přes celý LCD a u něktrerých se mu nevešel bahňak ani na poličko LCD.Stan jsem měl postaven u rákosu, aby nečučel jako pěst stejně jako on, maskování dost podobné, jen co mě napadá je, že u mého stanu je výška 210cm , a u máho souseda je určitě o půl metru nižší, možná i tvar, mám jehlan a on má víc do kruhu, jaké máte vy zkušenosti s fotostany.Po dlouhé úvaze asi pořídím něco jiného, dost se mi zamlouvá lovecká židle http://www.fotopomucky.cz ,ale nevím, jak z této židle se dá fotit, třeba malého jespáka face to face, děkuji předem za vaše odpovědi.
Do 17.01 2010 Canon EOS 450, od 23.01.2010 Canon EOS 7D, objektiv 100-400 L IS, Velbon Sherpa 600R, blesk 540 EZ, fotokryt, trpělivost.......
Uživatelský avatar
ptacatko1
VIP
 
Příspěvky: 5458
Registrován: 05 čer 2009, 18:15
Bydliště: Znojmo
Vlastním jménem: Miroslav Stehlik

Re: Fotokryt

Příspěvekod Photomecan » 05 zář 2009, 19:25

Čím menší, tím lepší. Přeci jen, stan je cizím prvkem... proto tady Bohuš Čičel psal, že stany nestaví, že dělá pevné kryty. Jejich výhoda je obrovská - ať vypadá jak chce, po čase si na něj všechno zvykne... fotil jsem tak vlhy, přišel, sedl , vyfotil, pak už jen pozoroval...jak v zoo. Ten rozdíl je úžasný. Pokud máš dobrou lokalitu, zkus tam něco nenápadného spáchat...zkus ten stan lépe zamaskovat a vše upevni, ať se na něm nic netřepotá. Osobně si stan koupím nový - měl jsem ten rybýřský přístřešek - nic moc. Fouklo a bylo všechno pryč. Vezmu asi toto: http://www.wildlifewatchingsupplies.co.uk/minidomehide.htm
Uživatelský avatar
Photomecan
administrátor
 
Příspěvky: 2258
Registrován: 24 kvě 2009, 16:25
Bydliště: Chomoutov, Olomouc. mob:602714676
Vlastním jménem: Martin Mecnarowski

Re: Fotokryt

Příspěvekod kurťa » 05 zář 2009, 19:50

Photomecan píše:...Vezmu asi toto: http://www.wildlifewatchingsupplies.co.uk/minidomehide.htm...


Nevím, jak dlouho v takovém krytu vydržíš sedět. Tohle je tak na nějaký nafukovací polštářek pod zadek. Mám vyzkoušeno, že cokoliv se podemnou příliš stlačí (složená bunda, smotaná karimatka...) je na delší posed bez nějakého poposedávání špatné. No ale jestli si vášnivý cyklista, tak vydržíš dřepět i na prkně : wink: .
Uživatelský avatar
kurťa
moderátor
 
Příspěvky: 836
Registrován: 24 kvě 2009, 17:19
Vlastním jménem: David Kurtin

Re: Fotokryt

Příspěvekod Krafra » 05 zář 2009, 20:17

Ty prachy bych za to nedal : shock: :shock: .

To raději vykopu jámu a zalehnu : D .Nedovedu si představit,že bych měl ten stan někde nechat stát třeba jen dva dny-leda na zahradě : D .
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Fotokryt

Příspěvekod stugent » 05 zář 2009, 21:29

ten, co na něj odkazoval Martin vypadá rozměrově velmi dobře. Ta poznámka, že čím menší, tím lepší, je velmi trefná. Já mám tu klasickou kostku od Ameristepu, má strany 160cm a je to obří. Největší problém je v tom, že můžu sledovat okolí jen z jedné strany a pokud chci k druhému okénku, tak je moc daleko, takže to vyžaduje dost velký přesun a s ním spojené šustění... Ideální by byl tak těch 110 - 120 cm.

kurtind nadhodil další zajímavý problém, který řeším. Obvykle při čekání sedím na malé stoličce pro rybáře. Doteď jsem měl stativ, se kterým se nedalo fotit u země a při jeho používání jsem měl úhlový hledáček akorát u kolen. Teď jsem ale pořídil stativ nový, se kterým můžu objektiv píchnout pomalu do hlíny, ale řeším, jak u toho budu čekat? Úhlový hledáček bych měl až u kotníků a abych se do něj podíval, tak bych musel sesednout a kleknout na kolena, což by zcela určitě zvěř registrovala (třeba volavka, na kterou se chystám). V létě ještě bylo možné si lehnout, i když to také není moc praktické (jsem ukrytý v rákosí a musel bych udělat daleko větší výsek), ale teď už jsou rána chladná a na ležení to moc není. Jak tohle řešíte?
Canon EOS 5D mkII + Canon EOS 7D + 400/5,6 + 70-200/2,8 + 100/2,8 macro + 50/1,8 + 17-40/4 + 8/3,5
Speedlite 580 EXII - Metz MB 54 MZ4i - Manfrotto 055xprob - Vanguard SBH-200 - Manfrotto 718b - Lowepro Fastpack 250 - Lowepro Compu Trekker PLUS AW
Uživatelský avatar
stugent
VIP
 
Příspěvky: 4931
Registrován: 27 kvě 2009, 23:26
Bydliště: Štětí / Praha
Vlastním jménem: Rudolf Linhart

Re: Fotokryt

Příspěvekod Krafra » 05 zář 2009, 22:44

stugent: To je jednoduché sežeň si karimatku s fólií nebo nafukovací a klidně si lehni na zem.dvě až tři hodiny se na tom dá vydržet a to už nafotíš dost : wink: .Dobrý je i polystyren na zateplování-fasádní-je totiž tvrzený.Ten polystyren tě navíc hřeje : shock: .nevýhoda je že není rolovací : D .
Uživatelský avatar
Krafra
VIP
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 26 kvě 2009, 21:09

Re: Fotokryt

Příspěvekod ptacatko1 » 06 zář 2009, 13:34

Především Vám musím poděkovat za bohatou diskusi. Pred chvilkou jsem se vrátil z fotolovu na bahňáky, už od 5 hodin jsem byl na lokalite a to do 11 hodin zase mi nic nepřišlo, jen na pravé a levé straně se pohybovala spousta bahňákú, ale pred stanen nic je hejno špačků, když jsem odcházel od rybníku, tak na to samé místo ,kde jsem byl, přiletělo hafo bahňáků, když jsem ten samý stan použil z jara na bahňáky,volavky vlhy, moudivláčky a strakopoudy tak šlo vše bez problémů.Myslím si, že zakoupím tento stan, který má 1 metr na výšku k tomu karimatku, bez stoličky a statinu, stativ nahradím, jen kulatým těžítkem (samovýroba), budu jen klečet, ležet na zádech a bocích, člověk musí něco obětovat na oltář vlasti, co na to budou říkat moje záda? Pevný kryt je určitě ta nejlepší alternativa, ale nedovedu si jej dost dobře představit na břehu rybníka, kdy se vypouští a zase napoušti, na posledním fotolovu jsem místo stativu použil pouze hlavu s prním nástavcem na který jsem si vyrobil sroubovací tyčky po 30cm (v tomto případě stačily dvě) a tuto tyč jsem zabodnul do bahna a byl jsem s foťákem nad zemí, i když mám i stativ na makro(otočení středové tyče) pohyb hlavy je omezen, ale pří zapichnutí tyče do bahna nepřekáží nohy stativu a pohyb hlavice stativu není omezen a hlavně držíto.
Přílohy
big_213023_142371.jpg
big_213023_142371.jpg (13.55 KiB) Zobrazeno 38747 krát
Naposledy upravil ptacatko1 dne 07 zář 2009, 18:57, celkově upraveno 1
Do 17.01 2010 Canon EOS 450, od 23.01.2010 Canon EOS 7D, objektiv 100-400 L IS, Velbon Sherpa 600R, blesk 540 EZ, fotokryt, trpělivost.......
Uživatelský avatar
ptacatko1
VIP
 
Příspěvky: 5458
Registrován: 05 čer 2009, 18:15
Bydliště: Znojmo
Vlastním jménem: Miroslav Stehlik

Další

Zpět na Výstroj a maskování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník