Fotokryt

- oblečení, obuv, kamufláž, maskovací sítě, fotovory...

Fotokryt

Příspěvekod uray » 03 lis 2015, 11:35

Co jsem se koukal na webu, tak +- stejná tloušťka překližky je 2x dražší než OSB... já jsem potřeboval na boudu přes 60m2 to by byla celkem pálka... ale na kryt stačí mnohem míň :-) tak do toho asi půjdu a zkusím překližku. Díky za tip : good:
uray
stálý

Vlastním jménem: Juraj Matěj

Fotokryt

Příspěvekod Siplace » 03 lis 2015, 18:01

no já mám OSB desky zdarma.... takže bylo rozhodnuto :-)
Nikon D810, Nikon D7100, Nikon 500mm f/5.6E PF ED VR AF-S, Nikon 105mm f/2,8 G AF-S Micro IF-ED VR, Nikon AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR, Nikon AF 50mm f/1,8D, Sigma 10-20mm f/3,5 EX DC HSM, Nikon SB-700,
http://www.wildlife-foto.cz
Siplace
administrátor

Vlastním jménem: Jiří Vondráček

Fotokryt

Příspěvekod LukasH » 06 lis 2015, 11:46

Siplace píše:no mně přijde, že to pořádné maskování není ani tak kvůli zvěři jako spíš kvůli nějakým nenechavcům :-) Vždycky se snažím, aby kryt zapadnul co nejvíce do krajiny a prostě nešel vidět pro normální kolemjdoucí...

Presne tak :) tiež vždy maskujem kryty viac menej len kôli ľuďom, myslím si že zver by si zvykla na čokoľvek čo by tam istú dobu stálo.
http://holasek.sk
Canon EOS 6D II / 40D
EF 300/2.8L IS USM, EF 17-40/4L USM, TC 2x III
LukasH
zkušený běžný

Vlastním jménem: Lukáš Holásek

Fotokryt

Příspěvekod Frca » 26 dub 2016, 15:32

Oživím tohle bezpochyby zajímavé vlákno. Jelikož jsem letos ještě nepracoval (nemocenská :-) ), měl jsem dost času přemýšlet, co bych mohl během vycházek stihnout. Fotovor jsem pro letošní jaro odpískal, tak se soustředím na běžné druhy okolo. Vím, že vzor- maskovačka-stativ-fotka je klasika. Mě u toho vadilo, že maskovačka jen tak přehozená mi leží na obličeji, špatně přes ni vidím a každý pohyb hlavou jde vidět. Někde tu psal Lukáš Pichů, že používá tuším 2 lyžařské hůlky. Já si pto tento úšel pořídil dvě teleskopické rybářské vidlice. Dají se roztáhnou až na 180cm a hlavně mají zavrtávcí hrot. Ještě se mi nestalo, že bych měl problém kdekoli kryt umístit. Za deset minut hotovo aj s domaskováním a funguje to...
Mobilovky silně pochybné kvality přikládám...
Přílohy
Canon 600D, Tamron 150-600 Di VC USD,Canon Eos 450d,manuální Exakta 500mm,f8 ,Tamron SP 70-300mm F4-5,6 Di VC USD,
Frca
VIP

Vlastním jménem: František Kroupa

Fotokryt

Příspěvekod RollsRojs » 26 dub 2016, 20:20

Jo, Franto, to je přesně můj styl předchozích let :) Ale už nějakou dobu natáčím z fotostanu a z hlediska pohodlnosti je to o několik úrovní výš :-)(
RollsRojs
VIP

Vlastním jménem: Lukáš Pich

Fotokryt

Příspěvekod Frca » 26 dub 2016, 21:06

Jasně,viděl jsem nějaké fotky a videa :-) Věřím tomu, že to je lepší, mě to zatím vyhovuje, hodně fotím ve svahu, protože rovné místo abys u nás pohledal :-) Je to kompromis, to je jasné!!
Canon 600D, Tamron 150-600 Di VC USD,Canon Eos 450d,manuální Exakta 500mm,f8 ,Tamron SP 70-300mm F4-5,6 Di VC USD,
Frca
VIP

Fotokryt

Příspěvekod MartinP » 27 dub 2016, 15:57

Franto , to je super nápad a asi ho využiju. Tahat fotostan do zahraničí třeba letadlem v podstatě nejde, já vozím maskovačku a z dětského hracího stanu plastové spojovací trubičky s dodělanámi bodáky na zapíchnutí do země. Je to sice lehké, ale dost měkké, takže vidličky od rybářů mi připadají jako dobrá alternativa. Jak jsou dlouhé složené a jak rozložené ? Co váží, stojí a jaký máš konkrétní model ?
Olympus OMD EM1 mkII + 300/4 Pro IS + 40-150/2,8 Pro + 12-40/2,8 Pro
dříve: syn Ondra + Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Vlastním jménem: Martin Pelánek

Fotokryt

Příspěvekod Frca » 27 dub 2016, 16:58

Martine, moc tě asi nepotěším, já si koupil ty nejdelší a složené maj metr. Je to v podstatě dutá trubka a v ní druhá... Jsou i kratší, ale zase mi neseděla výsledná délka... Já mám konkrétně tyhle- http://www.rybarskepotreby-voracek.eu/d ... m-vidlicka Ale dají se koupit kratší samozřejmě. Mě na tom vyhovuje právě to, že to opravdu upevním do tvrdé země, kam bych to normálně nezapíchl. Koupil jsem k tomu dva konce http://www.rybarskepotreby-voracek.eu/d ... ka-u-pevna a funguje to...
Frca
VIP

Fotokryt

Příspěvekod Siplace » 27 dub 2016, 17:09

objednáno, díky za tip.... letos se chystám do Chorvatska na Vranské jezero a se stanem se mi nechce tahat. Teleskopické tyče mám, ale nejsou tak dlouhé... ani jsem netušil, že takové jsou... a ten zavrtávací hrot je super. Jak někde narazím na tvrdší terén nebo suchou půdu, mám sakra problém ty svoje zapíchnout :-)
Nikon D810, Nikon D7100, Nikon 500mm f/5.6E PF ED VR AF-S, Nikon 105mm f/2,8 G AF-S Micro IF-ED VR, Nikon AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR, Nikon AF 50mm f/1,8D, Sigma 10-20mm f/3,5 EX DC HSM, Nikon SB-700,
Siplace
administrátor

Fotokryt

Příspěvekod duffa » 27 dub 2016, 18:00

Prima nápad. Taky jsem nad něčím podobným přemýšlel, stan je sice super, ale když jdu jen tak na šoulačku tak se mi ho nechce tahat, navíc když víc fouká tak stan taky není žádná hitparáda. A jenom pod maskovačkou je to klasika jak popisuješ. Já jsem uvažoval o přesně tom stejném co Martin, akorát ty tyčky jsem chtěl sebrat z nějakého normálního stanu co nám doma zbyl (koupil jsem ho kdysi děckám na zahradu protože stál asi třetinu toho co ten dětský :-)). Šlo mi ale taky o to aby to nebylo moc dlouhé a dalo se to nějak přidělat na batoh. Pak mně napadla ještě jedna varianta, a to přidělat nějakou konstrukci přímo na stativ. Napadl mně obyčejný deštník, klidně třeba jenom kovová konstrukce z něj, ale jak ho přidělat na ten stativ, hledal jsem nějaké svorky a tak. A shodou okolností mi včera přišel mail z nějakého chinashopu a oni tam nabízí přesně toto už hotové, je to pro přidělání deštníku na kočárek:
http://goo.gl/DywdIL
Tak to asi objednám a uvidím jestli to není úplná blbost.

BTW ta co to je za maskovačku? Vypadá celkem dobře, já mám takovou tu zelenou z vysekávané gumotextilie a za moc nestojí, a co míň zakrývá, o to víc se umí zachytávat o všechno možné i nemožné... :-(
duffa
VIP

Vlastním jménem: Dušan Doležal

Fotokryt

Příspěvekod Frca » 27 dub 2016, 19:02

No já mám taky klasika čínu- http://www.ebay.com/itm/2x-3M-Camouflag ... SwLVZV1s1I
Ale navázal jsem na ni z vnitřní strany černou síť, která dřív sloužila jako obvodová zachytávací síť okolo trampolíny. Hodně to pomohlo a na tu čelní stranu odkud trčí objektiv, jsem navázal ještě trochu přídavného maskování :-)
Frca
VIP

Fotokryt

Příspěvekod MartinP » 27 dub 2016, 19:16

duffa píše:Prima nápad. Taky jsem nad něčím podobným přemýšlel, stan je sice super, ale když jdu jen tak na šoulačku tak se mi ho nechce tahat, navíc když víc fouká tak stan taky není žádná hitparáda. A jenom pod maskovačkou je to klasika jak popisuješ. Já jsem uvažoval o přesně tom stejném co Martin, akorát ty tyčky jsem chtěl sebrat z nějakého normálního stanu co nám doma zbyl (koupil jsem ho kdysi děckám na zahradu protože stál asi třetinu toho co ten dětský :-)). Šlo mi ale taky o to aby to nebylo moc dlouhé a dalo se to nějak přidělat na batoh. Pak mně napadla ještě jedna varianta, a to přidělat nějakou konstrukci přímo na stativ. Napadl mně obyčejný deštník, klidně třeba jenom kovová konstrukce z něj, ale jak ho přidělat na ten stativ, hledal jsem nějaké svorky a tak. A shodou okolností mi včera přišel mail z nějakého chinashopu a oni tam nabízí přesně toto už hotové, je to pro přidělání deštníku na kočárek:
http://goo.gl/DywdIL
Tak to asi objednám a uvidím jestli to není úplná blbost.

BTW ta co to je za maskovačku? Vypadá celkem dobře, já mám takovou tu zelenou z vysekávané gumotextilie a za moc nestojí, a co míň zakrývá, o to víc se umí zachytávat o všechno možné i nemožné... :-(

Dobrý, vem ho rovnou i mně ! V černé..
Olympus OMD EM1 mkII + 300/4 Pro IS + 40-150/2,8 Pro + 12-40/2,8 Pro
dříve: syn Ondra + Nikkor 300/2,8 VR2 +TC20III+TC17II + Sigma 150/2,8 MACRO + Tamron 150-600 + Nikon D500+D800+D7100
www.phototrip.cz
MartinP
VIP

Vlastním jménem: Martin Pelánek

Fotokryt

Příspěvekod Totmi » 28 dub 2016, 21:30

Přesně tohle doma máme. Mít děti, má své nečekané bonusy. :-D
Technika: Canon 1DX, 5D mk3,16-35/4L is, 50/1,8, 100/2,8L is, 70-200/4L, 400/5,6 L, Extender 1,4x III, Blesk 580EX 2, Stativ + hlava FEISOL,

web v novém kabátu od 11/2018
http://www.martin-grossman.com
Totmi
zkušený běžný

Vlastním jménem: Martin Grossman

Re: Fotokryt

Příspěvekod Siplace » 29 dub 2016, 19:48

No já bych měl strach cokoliv pripevnovat na stativ. Trochu vítr a ty vibrace se musí přenášet ne?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Siplace
administrátor

Fotokryt

Příspěvekod RollsRojs » 13 led 2017, 10:19

Drahé fotografstvo,

letos se poprvé v životě věnuju natáčení dravců na újedích a po přečtení spousty článků na toto téma (i od mnohých z vás) mě dost překvapuje, jak ležérně se dravci chovají. Protože mě před natáčením hodně zajímaly informace a zkušenosti z těchto focení, tak i já přidám pro ostatní trochu inspirace, jak na to - respektive jak strašně málo stačí. Vůbec tím nechci shazovat promyšlené stavění pevných úkrytů, ale pokud jste manuální nemehla, kterým se do bytelných staveb moc nechce (jako já) nebo pokud toho za zimu potřebujete stihnout hodně na různých místech (jako já), tak by vás to mohlo zaujmout.

Nejprve jsem to zkoušel na vypuštěném rybníce s orlem. Dorazil jsem v 9:30, pohodil zajíce, ledabyle zamaskoval stan a zalezl do něho. Během hodiny a půl už se orel krmil.

Zkoušel jsem to s ním potom ještě několikrát a už se nic nepodařilo, na stejném místě ani jinde, ale nepřipisuju to špatnému maskování, nýbrž spíše tomu, že jsem měl prostě smůlu a v tu dobu kolem mě zrovna žádní orli nelítali.

Za pár dní jsem zkoušel jiného zajíce na jiném místě. Stan jsem opět v rychlosti zamaskoval v blízkém křoví a káněti tam nijak nevadil.

Ještě ten den se mi ovšem podařila kuriozitka, kterou jsem už sdílel ve vlákně "Můj zážitek" a které se mi nejdřív samotnému ani nechtělo věřit. Objevil jsem na poli zbytek husy, na které hodovali dva luňáci a několik kání. Tak jsem prostě ze srandy zkusil štěstí, plácnul stan bez jakéhokoli dalšího maskování přímo doprostřed oraniska... a ono to fungovalo.

Když jsem tedy nedávno našel na hladině zamrzlého rybníka jakousi újeď, která se káňaty jen hemžila, už jsem věděl, že se takovýchhle provizorních pokusů nemusím bát. A že dokonce můžu se stanem i o dost blíž než posledně.

Skoro mi teda začíná připadat, jestli není výhodnější místo instalování újedí hledat přirozené zdechlinky a k nim potom stavět stan :) Bráno samozřejmě s nadsázkou. Jen jsem chtěl ukázat, že jakmile se dravci na nějaké místo naučí létat, tak už je nerozhází boudička uprostřed volného prostranství, kterou si můžou ze všech stran prohlédnout a u které nehrozí, že z ní zákeřně vylouzne nějaká šelma, aniž by si toho ptáci všimli. Budu testovat dál, potřeboval bych ještě aspoň toho luňáka.
RollsRojs
VIP

Fotokryt

Příspěvekod aqualife » 13 led 2017, 18:56

Ono se ti to takhle může zdát snadné, protože už nevnímáš ta kvanta drobností a grifů, které děláš naprosto podvědomě, protože jsi zkušený fotograf.
Za vším jsou léta zkušeností a zkušený si to často ani sám neuvědomuje. Ať se i nadále daří.
aqualife
VIP

Vlastním jménem: Karel Zahrádka

Fotokryt

Příspěvekod remy » 13 led 2017, 19:42

Vyskúšam až bude možnosť :-). Pre zaujímavosť môžeš pridať aj približné vzdialenosti z akých si asi fotil ? Z tých fotiek to neviem až tak dobre určiť. Každopádne vďaka za zaujímavé informácie.
remy
zkušený běžný

Fotokryt

Příspěvekod RollsRojs » 13 led 2017, 20:12

remy píše:Pre zaujímavosť môžeš pridať aj približné vzdialenosti z akých si asi fotil ? Z tých fotiek to neviem až tak dobre určiť.

Musel bych to taky jen tak baj voko tipovat, přesně to bohužel nevím : unknown: S káňaty uprostřed pole to bylo celkem daleko, ale ta poslední újeď na ledu mohla být tak cca 10-15 metrů daleko...
RollsRojs
VIP

Fotokryt

Příspěvekod radek » 13 led 2017, 20:26

Já to prostě nechápu, a proto to musím při nejbližší příležitosti zkusit, než vymýšlet super maskování a vstávání za šera
Nikon D850 + D500, objektivy NIKKOR AF-S VR 500/4G IF ED,- NIKKOR 300mm f/2.8G ED VR II AF-S + TC-14EII a stativ manfrotto
radek
VIP

Vlastním jménem: Radomír Šálek

Fotokryt

Příspěvekod RollsRojs » 13 led 2017, 20:43

radek píše:Já to prostě nechápu, a proto to musím při nejbližší příležitosti zkusit, než vymýšlet super maskování a vstávání za šera

Radku, já to vždycky zvídavým laikům vysvětluju tak, že u ptáků málokdy funguje něco napůl. Buďto o tobě nesmí vědět vůbec, nebo tě prostě musejí dobrovolně tolerovat. A mně přijde, že tahle varianta se stanem je z jejich strany tolerance, u které spoléhají na to, že se na ně nezvládneš vyřítit, aniž by si toho včas všimli a stihli uletět. Anebo je to možná celé úplně jinak, ale prostě to funguje : D
RollsRojs
VIP

Fotokryt

Příspěvekod stano170 » 05 říj 2017, 00:28

Ahojte, nezakladal som novu temu lebo tematicky sa moja otazka hodi do tohoto vlakna ako alternativny fotokryt. Casto sa pohybujem okolo polovnickych posedov ktore su castokrat na dobrom mieste z pohladu fotenia. Fotit z posedu nieje velmi vhodne (ak nefotite vtakov za letu) koli nadhladu. Rozmyslal som ako odfotit srny ktore uz dlho viem ze sa pohybuju blizko niektorych posedov a napadla ma uplne jednoducha vec ale neviem ci by to fungovalo. Keby som dookola noh od posedu obtiahol obycajnu kryciu sietovinu, ktora sa pouziva napr na ploty (zelena alebo cierna), a vystrihol by som si do toho akurat diery na objektiv. Skoro rano pridem natiahnem a cakam, vecer zase zbalim. Neviem ci by to zver zozrala, kedze tu sietovinu by som tam nechel nechavat na stalo (slovak dokaze ukradnut vsetko). Prenosny kryt nemam a toto sa mi javi ako jednoducha a lacna alternativa ktora by na niektorych miestach mohla fungovat.
Nikon D300s
Nikon 300mm f/4 AF-S IF-ED
Nikon 35mm f/1.8G
stano170
zatoulanec

Vlastním jménem: Stanislav Materna

Fotokryt

Příspěvekod RollsRojs » 05 říj 2017, 09:13

Jasně, to klidně fungovat může, záleželo by pak už jen na větru. Srnkám kolikrát stačí, když se člověk někde schoulí do keře, a už si nejsou jisté, jestli je to pro ně hrozba. Kolikrát se naopak přijdou zvědavě podívat blíž. No a síť bych na posedu fakt nenechával - pokud ji rovnou někdo neukradne, tak ji odstraní myslivci, aby se z ní nešířil lidský pach.
RollsRojs
VIP

Fotokryt

Příspěvekod petrd » 05 říj 2017, 09:47

Myslim, ze prenosny fotostan je lepsi (rychleji slozis, rozlozis, ted na podzim v nem bude i tepleji, steny jsou pro zver nepruhledne, muzes se vevnitr i hybat), se da poridit za 100 EUR napr. zde
https://www.fotomalek.cz/fotomalek/esho ... tan-Gunner
Nikon D500, Nikon D850, Nikon 400mm f/2.8 FL, Nikon 200-500mm f/5.6
petrd
zkušený zimní host

Vlastním jménem: Petr Dolejšek

Fotokryt

Příspěvekod uray » 05 říj 2017, 12:07

jak píše petrd nějaký fotostan bude možná lepší... pro celodenní kryt ale může posloužit levná maskovací síť s armyshopu, já ji nosím sebou ven připevněnou na batohu vždy, dá se na to sednout lehnout nebo se přikrýt, pověsit pod strom.... jednou jsem jí měl taky natáhlou pod posedem, ale vyhýbám se kontaktu s myslivci - to bych spíš potřeboval reflexní vestu aby mě někdo náhodou nepicnul.
uray
stálý

Vlastním jménem: Juraj Matěj

Fotokryt

Příspěvekod RollsRojs » 06 říj 2017, 19:53

Fotostan je rozhodně pohodlnější, ale bohužel nefunguje úplně na všechno. Stanova metoda by měla výhodu v tom, že síť bude součástí posedu, na kterej už jsou tam zvířata zvyklá (samozřejmě se dá případně taky postavit stan pod posed, ale pokud ho Stano nemá, tak stačí ta maskovačka). Stan je perfektní na ptáky, ale savci se ho aspoň podle mých zkušeností celkem bojí, pokud si na něho nemůžou nějakou dobu zvykat. Párkrát jsem to neúspěšně zkoušel a od té doby už chodím na chlupatá zvířata prakticky jen v hejkalovi.
RollsRojs
VIP

PředchozíDalší

Zpět na Výstroj a maskování