Jakou maskovací sít a jak velkou ?

- oblečení, obuv, kamufláž, maskovací sítě, fotovory...

Příspěvekod martin500 » 29 srp 2015, 23:06

Ahoj chci si koupit na vytvořeni krytu nejakou maskovačku, ale nevim jakou mužete mi doporucit ktera je dobra a taky aby byla pokud mozno i lehka na přenos a jakou velikost doporučujete ? Děkuji
martin500
zimní host

Vlastním jménem: Martin

Příspěvekod Mouka » 31 srp 2015, 12:11

Asi bych bral tuhle http://www.vseprolov.cz/vystroj/odevy-s ... -5699.html . Já jsem kdysi od Svedteamu koupil podobnou, trošku jiný vzor, ale je dobrá, lehká, skladná.
Mouka
VIP

Vlastním jménem: Jan Moučka

Příspěvekod Gigerich » 10 čer 2018, 11:54

Používám dvě sítě 2x3 metry velké, které mi tak akorát přikryjí tmavě zelený stan. Sítě v rozích připnu k horní plachtě stanu a když fouká, tak ještě síť přikolíkuji kolem dokola. Podle místa používám buď barvu suchého rákosí, která měla označení coyote anebo zelenou kamufláž, ta měla označení jungle woodland. Materiál je pokrčená šusťákovina s prostřihanými obloučky, která je navázaná na nosné síti z provázků. Váží to i s obalem 720 gramů a velikost sbaleného knedlíku je 11x30 cm. Koupil jsem obě přes ebay každou za cenu kolem 380 Kč. Dají se koupit i levnější a lehčí bez nosné sítě, ale nevím, zda by to moc neplápolalo ve větru. Upřednostnil jsem těžší s oky. Českou armádní síť mám taky, ale prakticky ji kvůli objemu nepoužívám a nejspíš ji obětuji na nějaký stabilní kryt.

Nad stanem se sítí coyote mi loni v Estonsku stála ve vzdálenosti necelých deseti metrů výprava finských ornitologů a nikdo si stanu nevšiml, přestože jsem nepoužil žádné další domaskování a měli jej před sebou jako na dlani.
Galerie fotek a také lokality na focení jsou k nalezení na webu www.birdarea.com
Gigerich
zkušený protahující

Vlastním jménem: Pavel Gigerich

Zpět na Výstroj a maskování