Statívy Genesis

Statívy Genesis

Příspěvekod xbajnox » 17 črc 2019, 09:29

Čaute,
máte niekto skúsenosti so statívmi od firmy Genesis?
Konkrétne by ma zaujímalo, či niekto používa Genesis Base C5. Môj starý statív (magneziovy triopo) toho už má dosť za sebou a tak by to chcelo upgrade.
Ale nie som si úplne istý či ten karbón udrží moju zostavu (cez 3 kg).
Dík za každý koment.
xbajnox
běžný

Vlastním jménem: Peter Binó

Statívy Genesis

Příspěvekod Vlatoman » 23 črc 2019, 12:54

Co já vím, tak ho má Zbyněk Nantl a až na nějakou patálii hned po nákupu s ním byl spokojený. Také o něm uvažuji. Ale moje sestava je o 1kg lehčí, spolu s kilovou gimbalkou by to, ale mělo být na pohodu.
Vlatoman
zimní host

Vlastním jménem: Vladimír Toman

Statívy Genesis

Příspěvekod makara » 23 črc 2019, 18:24

mam ja jeden v hlinikovej verzii .. zakladna je dost mala .. preto aj stabilita je slabsia ked su nohy vysunute viac .. ako prevedenie je dobre ...po case som kupil este Feisol stativ a ten je uplne niekde inde :D ale aj ten genesis pouzivam na miesta kde netreba mat fotak vysoko :)
www.WildLifeBlog.eu Nikon Z6 / D750 + Nikon 300mm F4 + TC 1.4 II + Nikon 400mm F/2.8E FL + Tamron 70-200mm F/2.8 G2 +
Sigma 105mm f2.8 + YN568EX
makara
zkušený zimní host

Vlastním jménem: Lubomir Novak

Statívy Genesis

Příspěvekod xbajnox » 24 črc 2019, 06:33

Vlatoman píše:Co já vím, tak ho má Zbyněk Nantl a až na nějakou patálii hned po nákupu s ním byl spokojený. Také o něm uvažuji. Ale moje sestava je o 1kg lehčí, spolu s kilovou gimbalkou by to, ale mělo být na pohodu.

Doslova pár minút po uverejnení príspevku mi Zbyněk písal na FB, takže som s ním prehodil zopár slov :). Podľa všetkého to vyzerá celkom fajn.
xbajnox
běžný

Statívy Genesis

Příspěvekod xbajnox » 24 črc 2019, 06:47

makara píše:mam ja jeden v hlinikovej verzii .. zakladna je dost mala .. preto aj stabilita je slabsia ked su nohy vysunute viac .. ako prevedenie je dobre ...po case som kupil este Feisol stativ a ten je uplne niekde inde :D ale aj ten genesis pouzivam na miesta kde netreba mat fotak vysoko :)

Dík za koment. Mne práve ide o fotenie zo zeme. Ani si nepamätám, kedy som mal na statíve vysunutý tretí diel, asi nikdy :D. Najväčší problém súčasného statívu je, že je v zloženom stave príliš vysoký. Keď sedím na zemi, "nedočiahnem" na foťák. : D Musím to potom rozložiť na široko a to nie je úplne komfortné.
A za ďalšie tieto genesis majú na konci kovové hroty, nie ako u mňa, kde sú nohy ukončené gumovou záslepkou. Keď to položím niekde, kde je uľahnutá tráva/listy/čučoriedky/, celý statív na tom tancuje.

Feisol sú asi dobré statívy, ale cenovo sú, ako píšeš, niekde inde :D.
xbajnox
běžný

Statívy Genesis

Příspěvekod makara » 25 črc 2019, 14:38

xbajnox píše:
makara píše:mam ja jeden v hlinikovej verzii .. zakladna je dost mala .. preto aj stabilita je slabsia ked su nohy vysunute viac .. ako prevedenie je dobre ...po case som kupil este Feisol stativ a ten je uplne niekde inde :D ale aj ten genesis pouzivam na miesta kde netreba mat fotak vysoko :)

Dík za koment. Mne práve ide o fotenie zo zeme. Ani si nepamätám, kedy som mal na statíve vysunutý tretí diel, asi nikdy :D. Najväčší problém súčasného statívu je, že je v zloženom stave príliš vysoký. Keď sedím na zemi, "nedočiahnem" na foťák. : D Musím to potom rozložiť na široko a to nie je úplne komfortné.
A za ďalšie tieto genesis majú na konci kovové hroty, nie ako u mňa, kde sú nohy ukončené gumovou záslepkou. Keď to položím niekde, kde je uľahnutá tráva/listy/čučoriedky/, celý statív na tom tancuje.

Feisol sú asi dobré statívy, ale cenovo sú, ako píšeš, niekde inde :D.

ak fotis len od zeme tak je to dobra volba aj pomer cena/vykon :)
www.WildLifeBlog.eu Nikon Z6 / D750 + Nikon 300mm F4 + TC 1.4 II + Nikon 400mm F/2.8E FL + Tamron 70-200mm F/2.8 G2 +
Sigma 105mm f2.8 + YN568EX
makara
zkušený zimní host

Vlastním jménem: Lubomir Novak

Statívy Genesis

Příspěvekod remy » 09 kvě 2020, 12:54

Ahojte, vie mi niekto poradiť ? Na doterajšom statíve manfrotto 055xprob sa mi podarilo ulomiť nohu (veľmi som ho nešetril a má 10 rokov), tak rozmýšľam nad novým. Z manfrottom som bol spokojný, pri fotení vo vode zniesol desiatky potopení, aj moje dosť nešetrné zaobchádzanie, jediné mínus jeho váha. Najprv som chcel znova manfrotto, ale ak niekto máte skúsenosť s niečím ľahším, ale rovnako odolným, tak poraďte. Cena 200-300 EUR, zostavu mám do 3 kg. Ďakujem za každý komentár.
remy
zkušený běžný

Zpět na Stativy + hlavy