fotokryt skládací

- oblečení, obuv, kamufláž, maskovací sítě, fotovory...

fotokryt skládací

Příspěvekod renka » 15 úno 2013, 21:42

Dobrý večer všem. Mám fotokryt fastman (tady je na videu: http://www.youtube.com/watch?v=1SxrVnMW ... B&index=11) a chci poprosit o radu nebo tip: tak, jak výztuž v něm je plochá a s ostrými hranami, stálým tlakem začínají být prodřené v ohybu "tunýlky", ve kterých je výztuš umístěná.. Máte někdo zkušenosti se spravováním? nebo tip na opravnu? zatím mi všude v opravnách stanů, kde jsem se ptala, řekli, že tohle mi neopraví.... Díky. R.
žiju v neskutečně nádherném kraji - Nesyt přes pole, za ním Nové Mlýny, a za humny Lednické rybníky...

canon 40 D + canon 75-300 USM III
renka
běžný

Vlastním jménem: Renata Hasilová

fotokryt skládací

Příspěvekod stugent » 17 úno 2013, 01:59

Mám pocit, že ten fastman patří k levnějším stanům a tohle je zkrátka věc, která se po delším používání stane. Je to jako když už člověk ojezdí pneumatiky na autě. Můžeš to zkusit ještě provizorně lepit nebo šít, ale jak už to bude neúnosné, stejně to bude chtít nový. Nevydrží věčnost.
Canon EOS 5D mkII + Canon EOS 7D + 400/5,6 + 70-200/2,8 + 100/2,8 macro + 50/1,8 + 17-40/4 + 8/3,5
Speedlite 580 EXII - Metz MB 54 MZ4i - Manfrotto 055xprob - Vanguard SBH-200 - Manfrotto 718b - Lowepro Fastpack 250 - Lowepro Compu Trekker PLUS AW
stugent
VIP

Vlastním jménem: Rudolf Linhart

fotokryt skládací

Příspěvekod jbenak » 17 úno 2013, 19:43

Mám stejný stan. Sice se mi netřepí ale při manipulaci se pružina vyvlékla se spojky, prošla lemem a div mne neprobodla. Je to dost nebezpečná věc a v návodu se to zmiňuje. Já bych to zkusil na několika místech pevně přivázat k látce nad švem lemu. Potom pružinu ve spodní části obšít-přišít režnou nití k látce stanu.
Jiří Benák, www.benak.info
jbenak
zkušený běžný

Vlastním jménem: Jiří Benák

fotokryt skládací

Příspěvekod Mouka » 17 úno 2013, 20:29

Vyvlečení ze spojek jsem vyřešil jejich spájením natrvdo mozasí. A je klid. :-)
Mouka
VIP

Vlastním jménem: Jan Moučka

fotokryt skládací

Příspěvekod Mouka » 23 bře 2013, 12:56

Ahoj, možná už to tu někde proběhlo (já to nenašel), ale tady http://www.naturphotogallery.cz/index.php?action=home je na prodej skládací rybářský přístřešek - fotokryt. Nevím sice, jaký to je typ, ale zas je to funglovka. :), stejný nebo podobný používám na ftáky.
Mouka
VIP

Vlastním jménem: Jan Moučka

fotokryt skládací

Příspěvekod Gigerich » 10 čer 2018, 12:13

Stan, který je na videu moc nedoporučuji, a to kvůli konstrukci, velikosti a stabilitě. Ve větru sebou příšerně mlátí a vše vyplaší. Prodává se pořád pod označením rybářský bivak rychlostan ZICO Fastman 1 za cenu přes 2000 Kč. Rozměry jsou 140 x140 x 185 cm a hmotnost 3,5 kg. Dají se totiž sehnat stany s pevnější konstrukcí a za pár stovek, které jsou mnohem stabilnější a jsou do 2 kg. Jediné opodstatnění bivaku Zico by bylo, pokud bych při focení chtěl mermomocí stát nebo někoho ohromit rychlostí stavění stanu. Což může být, když chcete fotit u nějakého krmítka nebo hnízda.
Galerie fotek a také lokality na focení jsou k nalezení na webu www.birdarea.com
Gigerich
zkušený protahující

Vlastním jménem: Pavel Gigerich

Zpět na Výstroj a maskování