Nikon D500 + Nikkor 200-500 f5,6 E VR (nová cena)

Pravidla fóra
Kategorie slouží k přednostní nabídce techniky a vybavení pro WL fotografii členům nebo návštěvníkům fóra. Jedná se pouze o oznámení, další komunikace by měla probíhat soukromě, mimo fórum. Kategorie BAZAR neslouží ke komerčnímu využití !

Po prodeji je nutno uvést "PRODÁNO", vlákno následně bude odstraněno.

Nikon D500 + Nikkor 200-500 f5,6 E VR (nová cena)

Příspěvekod valsidal » 09 kvě 2024, 20:55

Ahoj všem,
prodám wildife kombo Nikon D500 + Nikon 200-500 f5,6 VR které ještě udělá někomu velkou službu a spoustu radosti. Já tento set prodávám z důvodu pořízení nativního Z objektivu Nikon 180-600 na svou Z8. Původní myšlenku "nechám si záložní sestavu" jsem nakonec zavrhnul.

Tělo Nikon D500 bylo zakoupeno v březnu 2017 u Fotolabu, je plně funkční, ve výjímečně zachovalém stavu bez odřenin a škrábanců. Popelepy drží a jsou sotva jen viditelně ohmatané. Nikdy ani nezmoklo. Celkově je tělo fotoaparátu ve výborném stavu. Jsem na svou techniku velmi opatrný. Vše funguje bez nejmenších problémů. Nedávno byl vyčištěný snímač. Stav závěrky je pouze 56785 snímků. Video s ním v podstatě nebylo točeno. Stav opotřebení orig. akumulátoru = 0 (nový). Krabice a další příslušenství součástí.

Objektiv Nikon 200-500 f5,6 E VR byl zakoupen v listopadu 2015 a opět u fotolabu. Je plně funkční a opět ve velmi zachovalém stavu. Gumové díly pravidelně oštřovány a jsou díky tomu jako nové. Objektiv je opticky velmi slušný a velmi ostrý. Zkoušel jsem ho i s telekonvertorem Kenko 1,4x co mi zbyl z dřívějška a přinese se jeho použitím do obrazu o dost více detailů, takže má smysl ho v případě nutnosti použít. Nicméně telekonvertor zpomaluje ostření a používal jsem ho jen vyjímečně, jen když se nešlo dostat blíže. Objektiv má pár drobných vlasečnicových šrábanců na přední čočce s nulovým vlivem na optické vlastnosti. Na přední čočce je z vnitřní strany sotva patrná struktura v antireflexní vrstvě kterou jsem ale nedokázal nafotit. Všiml jsem si toho asi půl roku po pořízení objektivu a přiznám se, že nevím co to je. Nepovažuju to za plíseň, spíš na nějakou vadu v antireflexní vrstvě. Nicméně celé roky to vypadá stále stejně a nepozoruju jakýkoliv vliv na optický výkon objektivu. Pravděpodobně to tam bylo už při koupi nového objektivu a já si toho všiml až později. Tento detail zde zmiňuji, protože nechci cokoliv tajit.

Na požádání můžu poslat jak větší rozlišení fotek fotoparátu i objektivu, tak i nějaké fotky touto sestavou vyfocené, případně i něco ze Z8 na FX, kde také kreslí hezky až do krajů. Většina co tu mám na fóru pochází právě z dvojice D500 + 200-500.

Co se týče prodeje, preferuji prodej celého setu a to nejlépe osobně s vyzkoušením na místě. Jihlava, Telč, Dačice, Jindřichův Hradec a rozumné okolí, kam přijedu naproti.

Já bych za celý set chtěl dostat 36 tisíc.
---------------------------------------------------------------------
Ceny prodeje po částech jsou 17 tisíc za D500 a 20 tisíc za Nikkor 200-500.
Rozumná dohoda je možná.

Nikon Z8; Nikkor 200-500 f5,6 VR; Sigma 150 f2,8 marco + nějaké mikrofotografické vybavení
Saga 8x42 ED; Svbony 10x42 ED FlatField
valsidal
stálý

Vlastním jménem: Láďa

Zpět na PRODÁM